جمله روز:
--- 1398/07/21 -----

شهر خوب ساختني است نه يافتني

/ شهر خوب ساختنی است نه یافتنی/

شعاری كه چه خوب است در بین شهروندان سقز نیز نهادینه شود

شهروند خوب بودن به دو عامل بستگی دارد :

1- عامل درونی که همان احساس تعلق خاطر داشتن است.مثلا در شعار « شهر ما ،خانه ما» و یا «خانه ما، شهر ما» که از لحاظ ظاهر تقریبا یک شکل دارند اما از لحاظ محتوایی متفاوت است، بدون شک در شعار « خانه ما، شهر ما» احساس تعلق خاطر داشتن به شهر شخصی تر است.

2- عامل بیرونی، همان اطلاع رسانی و فعالیت ارگان ها و شهرداری هاست. نگارنده این یاداشت بر این باور است که فضیلت های شهروند سقزي مانند اطاعت از قانون، رعایت پاکیزگی و مراقبت از مکان های تفریحی و حتی فداکاری برای دفاع از محیط در برابر تهدیدهای برونی و درونی و به عنوان مجموعه افرادی که دریک پیمان شهروندی ، نه نژادی پیکره یک ملت واحد را تشکیل می دهد.

اگر شهروندان خوب سقز، شهر را خانه دوم خود بدانند و با شهرداری مشارکت و همکاری مداوم داشته باشند و مسئولان با خدمات هدفمند ومطلوب با شهروندان ارتباط دوسویه برقرار کنند، شرایط ایده آل پیش خواهد رفت.

3- یکی دیگر از موارد، تاثیر فوق العاده زیبایی شهر برزندگی شهروندان است. چه خوب است این زیبا سازی با همکاری شهروندان و با توجه به فرهنگ شهر نشینی شکل گیرد تا پیوسته و ماندگار و همیشگی باشد. با نگاه به شعار «شهر ما، خانه ما » اگر همه افراد جامعه به این شعار احترام بگذارند و عمل کنند قطعا شهری زیبا با شهروندانی فهیم خواهیم داشت.

شهروند پایه اصلی شهر است

بی تردید باید اذعان داشت که شهر را یک شهروند خوب می سازد.چون شهر از کنار هم قرارگرفتن جزء جزء شهروندان شکل گرفته است.

اگر اجتماعی نباشد، شهری بنا نمی شود. سپس پایه های اصلی یک شهر همان شهروندان هستند و این شهروندان در صورت قانون مدار بودن و مشارکت داشتن با شهرداری می توانندیک شهر زیبا و خوب بسازند. شهرمثل یک موجود زنده در حال رشد و تغییر و تحول است و این تغییرات بدون مشارکت شهروندان امکان پذیر نمی باشد.

متولیان از جمله شهردار سقز و معاونین وی در بخش های فرهنگی باید آگاهی شهروندان سقز را بالا ببرند و در محیط های شهری نقش ها مشخص شود که این نقش ها را قشرهای مختلف شهروندان بازی می کنند.

توده های برجسته ای از شهروندان سقز از جمله اصناف، فرهنگیان، دانش آموزان با برقراری ارتباط بین مسئولان وخود شهروندان می توانند به آنها آموزش داده، اطلاع رسانی دقیق و به هنگام را در سطوح مختلف برای مردم سقز داشته باشند. 

 


نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 1
دفعات مشاهده 663
ماه جاري 5742
سال جاری 33986
از ابتدا 507099
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.