جمله روز:
--- 1397/02/05 -----

هشدار جدي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني سقز در مورد آتش سوزي هاي احتمالي


مدير عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز با اشاره به نزدیک شدن فصل تابستان و همچنین گرم‌تر شدن دمای هوا و احتمال افزايش آتش سوزي مزارع، چمن‌زارها، جنگل‌ها و باغ‌ها و...گفت: ضروريست، شهروندان خطر آتش سوزی در تابستان گرم و خشک امسال را جدی بگیرند.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سقز؛ ايرج گيلاسي اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن فصل تابستان و همچنین گرم‌تر شدن دمای هوا هرساله شاهد رخداد آتش‌سوزی در مزارع، چمن‌زارها، جنگل‌ها و باغ‌ها هستيم و امسال با افزایش میانگین دمایی هوا در سطح جهان، بیشتر در معرض خطر بوده و هرگونه بی‌احتیاطی می‌تواند باعث ایجاد خسارات سنگین و جبران‌ناپذیری شود.

وي افزود: هرساله بی‌احتیاطی‌های کوچک و عدم رعایت نکات بسیار ساده ایمنی، موجب از بین رفتن حاصل دست رنج یک سال کشاورزان و همچنین ایجاد خسارات جبران‌ناپذیر زیست‌محیطی و از بین رفتن مراتع و منابع طبیعی ملی می‌شود.

گيلاسي بيان داشت: حفاظت و نگهداری از محيط زيست نه‌تنها وظیفه‌ای بر دوش دولت و مسئولین، بلکه وظیفه شرعی و انسانی هرکدام از شهروندان است.

وي گفت: با توجه به بررسی هاي كارشناسي به‌عمل‌آمده و آمارگیری‌های متعدد سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی سقز، با افزایش چشمگیر و نگران‌کننده حریق مزارع و چمن‌زارها روبرو هستیم، که در صورت پیشرفت این اوضاع به همین منوال، شاهد رشد چشمگیر موارد آتش‌سوزی خواهیم بود و این امر همت و عزم کلی و راسخ و همه‌جانبه را می‌طلبد تا همگی با رعایت نکات زیر از وقوع این حوادث جلوگیری نماییم.

وي از بین رفتن پوشش گیاهی،کاهش تولید علوفه مراتع مورد نیاز دامها، آسیب رسیدن به خاک منطقه (کاهش حاصلخیزی و نفوذپذیری خاک، شور شدن خاک، از بین رفتن مواد آلی و معدنی خاک، کاهش مقاومت خاک در مقابل فرسایش و بروز سیل و)، از بین رفتن موجودات زنده و همچنین موجودات ریز و مفید خاک و نابودی مسکن حیات وحش، آلودگی هوا و محیط زیست و از بین رفتن منظره و چشم انداز زیبای طبیعت و ارزش تفرجگاهی منطقه و... را از جمله زیانهای وقوع آتش‌سوزی برشمرد.

مدير عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز پرهیز از آتش‌زدن کاه و کلش بجا مانده از زراعت، حدالامكان خودداری از روشن‌کردن آتش برای پخت و پز در دامان طبیعت، پرت نکردن ته سیگار و کبریت و هر نوع مواد آتش‌زا، شیشه و بطری در طبیعت، اطمینان از خاموش شدن آتش بعد از استفاده از آن و ریختن آب روی خاکستر و باقیمانده آتش و... را راههای جلوگیری از بروز آتش‌سوزی دانست.

گيلاسي در پايان ضمن تقدیر و تشكر از همراهي شهروندان اظهار اميدواري نمود؛ بتوان با رعايت مسائل ايمني از سوي شهروندان سالي به دور از وقوع هر گونه حوادث ناگوار را سپري نماييم.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 3
دفعات مشاهده 20
ماه جاري 1214
سال جاری 6516
از ابتدا 424574
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.