جمله روز:
--- 1397/02/05 -----

همايش صيانت از خانواده با محوريت اعتياد در سقز برگزار شد

 

همایش صیانت از خانواده با محوریت اعتیاد و تجلیل از فعالان حوزه مبارزه با مواد مخدر توسط فرمانداری، اداره بهزیستی وساير نهادها با همکاری شورای شهر و شهرداری سقز روز سه شنبه 12 تیرماه در سالن شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سقز؛ در ابتدای این همایش دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان گفت: همه در برابر مواد مخدر به عنوان بلای قرن در خطریم و در مقابل افزایش معتادان در جامعه مقصریم.

محمد سلیم کریمی افزود: روند رو به رشد اعتیاد در استان و کشور بسیار خطرناک و نشانه بی تفاوتی جامعه در مقابل در این آسیب بزرگ است.

وی با بیان اینکه امروز 20 هزار نفر در استان کردستان به مواد مصرف مواد مخدر اعتیاد دارند، تاکید کرد: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر، اصلاح باورهای غلط در خصوص اعتیاد، کنترل خشم و افزایش نظارت و مهر و محبت پدر و مادر به فرزندان برای کاهش این آسیب بسیار موثر است.

کریمی با بیان اینکه باید برای مبارزه فراگیر به منظور مقابله با مواد مخدر همه افراد از اقشار مختلف در زمینه پیشگیری تلاش کنند، اضافه کرد: در موفق ترین حالت، پلیس فقط می تواند 20 درصد در مبارزه با سوادگران و فروشندگان مواد مخدر سنتی و 3 تا 7 درصد صنعتی و رونگردان ها موفق باشد.

وی با اشاره به گردش مالی زیاد ناشی از فروش مواد مخدر در جهان که هم سطح با فروش اسلحه و نفت است، تاکید کرد: قاچاقچیان و سوادگران مرگ از هر راه و طریق و شیوه ای برای فروش مواد اقدام می کنند.

یکی از روانشناسان و فعالان حوزه مبارزه با مواد مخدر سقز هم با اشاره به کاهش سن اعتیاد در ایران و به ویژه مناطق کردنشین بر تلاش خانواده ها و همه اقشار جامعه جهت هوشیار سازی در برابر اعتیاد تاکید کرد.

عرفان صاحبی اظهار کرد: برخی از کودکان، جوانان و نوجوانان به دلیل بی توجهی پدر و مادر از خانه رانده می شوند و به اعتیاد پناه می برند.

وی با اشاره به اهمیت هزینه کردن برای پیشگیری عنوان کرد: خطرات اعتیاد به مواد مخدر باید برای همه مردم تشریح شود.

ارائه سخنرانی چند نفر از مسئولان و تجلیل از 22 فعال حوزه پیشگیری از اعتیاد از دیگر برنامه های این مراسم بود.
نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 3
دفعات مشاهده 14
ماه جاري 1214
سال جاری 6516
از ابتدا 424574
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.