جمله روز:
--- 1397/02/30 -----

تشريح عملكرد و اقدامات3 ماهه اول سال 1396 حوزه حمل و نقل و ترافيك شهرداري سقز

  معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري سقز ضمن تشريح عملكرد 3 ماهه اول سال1396 گفت: روزانه با استفاده از 49 دستگاه اتوبوس و ميدل باس فعال، 800 دستگاه تاكسي تلفني، 280 دستگاه تاكسي خطي، 745 دستگاه تاكسي گردشي و 35 دستگاه ميني بوس به شهروندان داخل شهري سقز و حومه خدمت رساني مي كنند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سقز: امیر مرادی با بیان اینکه سیستم هاي حمل و نقل، امروزه در جوامع شهري، شاهرگ حياتي ارتباطات و توسعه محسوب مي شوند، خاطر نشان ساخت: در شرایط کنونی حمل و نقل عمومي و جابجائي بموقع شهروندان و مسافرين از كاركردهاي اصلي و حيات شهري و از نيازهاي اوليه يك شهر زنده و پويا محسوب مي شود كه در اين راستا معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداری سقز در 3 ماهه اول سال 96 اقداماتی و فعالیت هایی از جمله؛ ارائه 280 سرويس رايگان به نماز گزاران در روزهاي جمعه و 230 سرويس رايگان به ارگان ها، هيآت هاي ورزشي، بهزيستي، كميته امداد، نصب و بازسازي تعداد 150 تابلو و علايم راهنمائي در سطح شهر، همكاري با واحد عمران در پروژه هاي عمراني و حمل و نقل سطح شهر (بيش از 30 مورد)، را به انجام رسانده است.

وي ايجاد 65 مورد سرعت كاه برابر مصوبه و نظر كارگروه و نيز شوراي ترافيك، رنگ آميزي سرعت كاه ها و گذرگاه هاي عابر پياده سطح شهر، خط كشي طولي معابر و خيابان هاي سطح شهر در دو مقطع بيش از 50 كيليومتر، نصب و راه اندازي چراغ هاي راهنمايي تقاطع پل جديد “كه وه سوار“، نصب گل ميخ، جداكننده پلاستيكي، علايم هشداري و ... در مكان هاي مورد نظر برابر نظر راهور و شوراي ترافيك و راه اندازي مركز معاينه فني شماره 3 سقز در كيلومتر1 جاده بوكان توسط بخش خصوصي از ديگر اقدامات اين حوزه برشمرد.

مرادي گفت: نظارت و بازرسي، مدون و ادواري بر عملكرد بهره برداران بخش خصوصي اتوبوس، تاكسي، آژانس ميني بوس راني و ...، نظارت بر عملكرد 6 جايگاه شبانه روزي CNG، نظارت بر عملكرد و نيز تاييد برچسب هاي درخواستي 3 مركز معاينه فني خودروهاي سبك سطح شهر، پيگيري و انجام مصوبات شوراي ترافيك (18 مورد)، نظارت بر عملكرد پيمانكار كارت پارك هاي سطح شهر(پاركومتر)، صدور دفترچه دائم و كمكي، برگ مرخصي، تشكيل پرونده و ... در واحد تاكسيراني ( بيش از 200 مورد) از فعاليت هاي انجام شده 3 ماهه اول 96 معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري سقز مي باشد

وي اظهار داشت: در راستاي سامان دهي ناوگان باري و مسافربري درون شهري و حومه‏، بر اساس دستورالعمل و مصوبات دفتر حمل و نقل عمومي سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور و شوراي شهر سقز تاكنون 400 مورد ثبت نام، صدور احكام فعاليت و اشتغال انجام شده است.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري سقز بيان داشت: راه اندازي سيستم هوشمند حمل و نقل اتوبوسراني(كارت بليط، مديريت ناوگان از طريق GPRS و مكان يابي اتوبوسها از طريق GPS) و توزيع كارت الكترونيكي در ميان شهروندان ارجمند و كنترل بصورت الكترونيكي و از طريق AVL ، نظارت، بازرسي، برخورد با رانندگان خاطي، تشكيل كميته انضباطي و ... در اتوبوسراني و تاكسيراني بر اساس ضرورت، تشكيل جلسات هيآت مديره اتوبوسراني، مكاتبات با دفتر فني و اتحاديه اتوبوسراني هاي شهري كشور و تاكسيراني هاي شهري كشور و ... با توجه به نياز و ضرورت آن در اين مدت صورت گرفته است.

مرادی در پايان ارتقاء، بهبود و نوسازی اتوبوس ها در حد امکان و افزایش خدمت رسانی، رفاه شهروندی و توسعه سرویس دهی و... از دیگر برنامه های این حوزه دانست.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 0
دفعات مشاهده 107
ماه جاري 5940
سال جاری 11242
از ابتدا 429300
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.