جمله روز:
--- 1397/02/30 -----

اولين نشست خبري اعضاي شوراي اسلامي شهر سقز دورپنجم با خبرنگاران

شامگاه روز سه شنبه 7 شهريور نشست خبری اعضای شورای شهر سقز دور پنجم با اصحاب رسانه حول ۲محور: انتخاب شهردار آینده و چشم انداز های توسعه شهری اعضای شورای شهر و معرفی برنامه های میان مدت در سالن جلسات شورا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سقز: رئیس شورای شهر سقز در این نشست خبری ضمن خیر مقدم به اصحاب رسانه و تشریح جایگاه و اهمیت رسانه های جمعی در دنیای کنونی، بیان داشت: شورای دوره پنجم با دیدگاهی باز از حضور خبرنگاران در جلسات و نشست ها استقبال می نماید.

سردار دوغی تعامل و مدارا، همفکری، حرکت در راستای توسعه متوازن شهری، اولویت بندی پروژه ها وطرح های عمرانی، سعی در راستای اجرای شورا یاری در محلات، تاسیس خانه فرهنگ درمحلات و... را از برنامه های اولویت دار شورای شهر خواند و گفت: با همدلی اعضای شورا سعی در ارتباط بیشتر با مردم و اقشار مختلف، مکانیزم های خدمات رسانی موثر، برگزاری نشست های رسانه ای با حضور ادارات مرتبط و... را داریم.

 سپس سخنگوي شوراي شهر سقز دوره پنجم گفت: معبرسازی با بتن در کوچه های حاشیه ی شهر با تعیین حداقل چهار جبهه کاری، امکان سنجی پیاده راه نمودن خیابان آزادی و ساماندهی تعدادی از دستفروشان شبانه در سطح شهر حدفاصل ساعت ۲۲ الی 1 بامداد، شروع بکار آسفالت پروژه های نیمه کاره مصوب سال 96 همچون: خیابانهای سرچنار، تازه آباد و.. ، ادامه عملیات تكميل نمودن سالن نیمه کاره ستاد بحران واقع در بهارستان و... از جمله برنامه هاي كاري مدنظر شوراي شهر براي سال جاري مي باشد.

امير زارع زاده با اشاره به اهميت و پتانسيل هاي رودخانه مركزي سقز و ضرورت بالفعل نمودن اين استعدادها در جهت تقويت مولفه های اقتصادي و بهره برداری توریستی و فرهنگي از این ظرفیت، بيان داشت: ساخت مجموعه توریستی، رفاهی، خدماتی و سکونتی(پلاژ و کمپ چادر)در حاشیه رودخانه با مشارکت سرمایه گذار و بررسی امکان جلب مشارکت نهادهای دولتي و عمومی باتوجه به بضاعت مالی و فنی آنها و...، ساماندهي و جانمايي مكاني براي جمعه بازار فعلي سقز از ديگر برنامه هاي کاری شوراي شهر سقز در اين دوره است.

وي افزود: نيروي انساني هر سازماني يكي از مهمترين سرمايه آن نهاد براي پيشبرد امورات آن مي باشدکه تصمیم گیری در مورد چگونگی پرداخت بخشی از معوقات پرسنل شهرداری تا قبل از عید قربان از ديگر اولويت هاي مدنظر شوراي شهر و شهرداري سقز است.

وی با اعلام اسامی هیئت رئیسه شورای شهر سقز گفت: سردار دوغی به عنوان  رئیس پنجمین دوره شورای شهر سقز برگزیده وتوران  خانی نیز  به عنوان نائب رئیس شورای پنجم و همچنین کژال شکوری خزانه دار شورا  و عطا محمدی به عنوان منشی شورا انتخاب شدند. وی افزود افشین عزیزی و محمد کرمی نیز به عنوان نماینده شورای شهر سقز در شورای شهرستان انتخاب شده اند.

سخنگوي شوراي شهر سقز در مورد مسئولین کمیسیون های شورای شهر سقز و نمایندگان شورای شهر در شورای شهرستان اظهار داشت: مسئولیت کمیسیون "عمران، معماری و شهرسازی" برعهده سردار دوغی، کمیسیون "حمل و نقل و خدمات شهري" افشین عزیزی، کمیسیون"بانوان، محیط زیست و بهداشت" کژال شکوری، کمیسیون "ورزش وجوانان" حاج عطااله محمدی، کمیسیون "حقوقی، معاملات و سرمايه گذاری"  محمد کرمی، کمیسیون "فرهنگي، هنري واجتماعی"  امیر زارع زادە، کمیسیون"برنامه و بودجه" توران خاني انتخاب شده اند.

امیر زارع زاده در ادامه شاخصه های انتخاب گزینه های شهرداری را مدرک تحصیلی مرتبط و مقطع آن، سابقه کاری و تراز مدیریتی، سن، مقبولیت و محبوبیت، بومی و ساکن سقز، تالیف واقدامات علمی و پژوهشی بیان نمود.

وی اسامی گزینه های مطرح برای شهرداری سقز براساس ترتیب الفبا، حسین بیگی، اسماعیل تیفوری، حامد حیدری،مظفر رستمی، عثمان رحیمی، لقمان شیخ عزیزی، چیا صالحی بابامیری، افشین عزیزی، محمدفرخی، جمال مرادپور، رضا ملامحمد و ارسطو یاری حصار اعلام نمود.

‍وی حمایت ازکارهای فرهنگی و هنری را یکی از اولویت های کاری شورای شهر دانست و گفت: برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی در شهریور سالجاری، حمایت از برگزاری یک روز با نقاشی،توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری از برنامه های مدنظر ماست.

سپس محمد کرمی عضو شورای شهر تعهد و پایبندی به اخلاق و قانون مداری و حرکت در راستای همگرایی وهم اندیشی و رویکردی نوین در عرصه مدیریت شهر را مهم خواند و گفت: تکثر و تنوع فکری با نیت خدمتگزاری صادقانه و در راستای منفعت عمومی نشانگر پویایی آن مجموعه است.

وی خاطرنشان ساخت: ساماندهی جمعه بازار و حاشیه های شهر از جمله فعالیت هایی است که شروع نمودهایم.

در ادامه عطامحمدی عضو ديگر شوراي شهر نيز نقش رسانه ها را در بسترسازی توسعه و فرهنگ سازی موثر دانست و با اشاره به محدودیت های مالی شهرداری گفت: در حد توان شورای شهر ازحوزه ورزش و سلامت حمایت می کنیم و معتقدیم سرمایه گذاری و حمایت در این حوزه موجب سلامت جامعه و شکوفایی استعدادها می شود.

در ادامه توران خانی عضو شوراي شهر سقز با تبیین تاثیرگذاری رسانه ها بر افکار عمومی واطلاع رسانی مناسب به شهروندان گفت: تلاش ما بر انتخاب فردی صالح و توانمند برای شهرداری سقز می باشد

وی افزود: بازرسی از طرح های نیمه تمام، برگزاری برنامه ها و سیمنارهای فرهنگی در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی، واکاوی علت افزایش خودکشی، توسعه فعالیت های عمرانی، تلاش درجهت انتظام بخشی به مسائل مالی و اداری شهرداری و... از جمله برنامه های شورای شهرمی باشد.

سپس کژال شکوری از ديگر عضو شوراي شهر، رسانه ها و خبرنگاران را رکن اصلی شفاف سازی، ابزار دفاع از حقوق شهروندان و منافع عمومی، هم افزای نهادهای انتخابی مثل شورای شهر دانست وگفت: حرکت بسوی شهری آباد و همراه با ایجاد عدالت در توزیع امکانات و خدمات ازاهداف ماست و از خبرنگاران انتظار داریم در تحقق این مساله و  دفاع از حقوق شهروندان ما را یاری نمایند.

در ادامه افشین عزیزی عضو شوراي شهر سقز رسالت خبرنگاران را بیان واقعیت ها  و حلقه ارتباطی مصداق مسئولین و مردم دانست وبا تاکید بر نشر دقیق اخبار گفت:  قطعا انتشار اخبار نادرست و شایعه سازی بجز بی اعتمادی مردم، خروجی دیگری ندارد؛ انتظارما به عنوان خادمین مردم از خبرنگاران؛ نگاه غیر سیاسی و رعایت اخلاق حرفه ای درانعکاس مشکلات شهر است و مهم ترین وظایف خبرنگاران، روشنگری و بصیرت افزایی درجامعه است.

این عضو شورا از مدیریت اوراق مشارکت با رویکرد پروژه های سرمایه گذاری، معضلات ترافیکی، تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری، مدیریت پسماند و تکمیل بلوار 45 متری و پل انتهای استاد شیرازی و خدمات رسانی و بهسازی معابر محلات حاشیه شهر به عنوان مهم ترین کارهای پیش روي شورای دوره پنجم نام برد

عزیزی در پایان ضمن قدرداني از زحمات و اقدامات مناسب اعضاي شوراي دوره چهارم، اظهار امیدواری نمود: بتوان شهرداری مدیر، مدبر و کاردان که قاطعیت، سلامت کاری و پیگیری مشکلات مردم سرلوحه امور ایشان باشد،  برای شهرسقز انتخاب شود.

در این نشست خبرنگاران نیز در سخنانی به بیان سوالاتی درخصوص شاخصه های انتخاب شهردار، مشکلات و مسائل شهری، توسعه فعالیت های عمرانی، لزوم تعامل بیشتر شورای شهر و خبرنگاران و...پرداختند.

در پایان با دادن لوح تقدیر و هدایایی از خبرنگاران تقدير شد.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 0
دفعات مشاهده 72
ماه جاري 5940
سال جاری 11242
از ابتدا 429300
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.