جمله روز:
--- 1397/07/23 -----

برگزاري همايش تجليل از روحانيون پيشكسوت سقز

همایش تجلیل از 18 روحانی پیشکسوت شهرستان سقز با حضور نماینده ولی فقه در کردستان، فرماندار، سرپرست شهرداری و اعضای شورای شهر، روحانیان و سایر مسئولان شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سقز: در این همایش نماینده ولی فقیه در استان کردستان، بیان داشت:عالمان، عظمت خداوند را درک کردند و یکی از ماموریت های روحانیان، گسترش فرهنگ اقامه نماز در جامعه است.

 آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی افزود: تحصیل، مسلط شدن بر نفس و تبلیغ دینی سه ویژگی روحانیان است که هیچ گاه از آن دست برنداشته اند.

وی تلاش برای گسترش فعالیت های دینی از طریق ساخت و تجهیز کتابخانه، تقویت پایگاه اطلاع رسانی دینی شافعی نیوز و جذب رشته کارشناسی ارشد فقه و حقوق شافعی را از برنامه های مرکز بزرگ اسلامی استان کردستان برشمرد.

فرماندار سقز هم با اشاره به اینکه روحانیان همواره در راستای رفع مشکلات، مدیریت شهرستان را راهنمایی، حمایت و کمک کرده اند از برگزار کنندگان همایش تشکر کرد.

علی اکبر ورمقانی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: ساخت بیمارستان جدید الاحداث سقز از مطالبه های اصلی مردم، که دارای پیشرفت فیزیکی مناسب است و بخشی از جاده سقز - مریوان آسفالت می شود.
وی با بیان اینکه بیش از 85 درصد از اعتبارات شهرستان سقز در سال جاری به روستاها اختصاص یافته، عنوان کرد:گازرسانی به روستاها به جد پیگیری می شود.


امام جمعه سقز هم با محکوم کردن کشتار مسلمانان جهان به ویژه در میانمار گفت: مسلمانان در نقاطی از دنیا که در اقلیت هستند مورد ظلم قرار می گیرند.

ماموستا سید حسین حسینی،بابیان اینکه باید مسلمانان به رهبری روحانیان در راستای اعتلای دین مبین اسلام تلاش کنند، عنوان کرد: بی تفاوت بودن مسلمانان در برابر کفر جهانی، خسارت جبران ناپذیری برای اسلام خواهد بود.

وی با بیان اینکه، تعلیم دادن یک صدقه جاریه است، از تلاش روحانیان در راستای تعلیم به طلبه ها در مساجد تشکر کرد.

ماموستا عابد نقیبی رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز هم هدف از برگزاری این همایش را تقدیر از خدمات روحانیان و تشویق و ترغیب جوانان به پرداختن به علوم دینی برشمرد.

در ادامه صادق میرزایی و سید محمد امین قریشی از روحانیان پیشکسوت به ترتیب پیرامون جایگاه علم و عالم در اسلام و نقش روحانیان در روشنگری جامعه به ایراد سخن پرداختند.

سپس از سال ها تلاش و مجاهدت دینی ماموستایان؛ عبدالرحمان حسین زاده، محمد صادق میرزایی، احمد ریاضی، صدیق جهانپور، محی الدین قریشی، عبدالقادر رحیم زاده، خالد قادرپناه، جلال شافعی کُرد، عبدالله شرافتی، عبدالله علایی نیا، سید حسین حسینی، محمدغفور قرنی، محمد مطاعی، محمدفلسفی، محمدحسین هوشمند، سلیمان نیک روش، عمر صالحی صاحب و علی خرمتائی با اهدای لوح سپاس و هدیه تجلیل شد.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 3
دفعات مشاهده 45
ماه جاري 2790
سال جاری 33376
از ابتدا 451434
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.