جمله روز:
--- 1397/07/23 -----

رونمايي از كتاب سقز به روايت تصاوير و اسناد

کتاب سقز به روایت تصاویر و اسناد با حضور اعضای شورای شهر، نویسندگان، محققان، مورخین و فرهنگیان در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی رونمایی شد. این کتاب توسط سید صباح حسینی گردآوری و با حمایت شورای شهر و شهرداری چاپ شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سقز: زاهد آرمی در این مراسم ضمن تشکر از حمایت شورای شهر و شهرداری از نویسندگان و محققان بر تداوم این فعالیت ها تاکید و گفت؛ شهر سقز یکی از قدیمی ترین شهرهای منطقه است و تاکنون از لحاظ فرهنگی توجه خاصی به این شهر نشده است

وی افزود: با توجه به اینکه فرهنگ هر شهری شناسنامه آن می باشد، لازمست قدم های اساسی برای تقویت این حوزه برداشت.

سپس سردار دوغی رئیس شورای شهر سقز با اشاره به اینکه حمایت از نویسندگان، ناشران و محققان و توجه به حوزه مسائل اجتماعی در این دوره یکی از اولویت های شورای شهر می باشد، اظهار امیدواری نمود بتوان با سازوکاری اساسی قدم های مهمی برای تقویت حوزه فرهنگ، ادب و تاریخ شهر فرهنگی سقز برداشت.

در ادامه کیوان شافعی با بیان اینکه تعداد کتاب های تاریخی با رویکرد علمی در مورد سقز نادر می باشد بر انتشار و تالیف کتاب های جامع و کامل در مورد سقز توسط نویسندگان تاکید نمود.

مهدی رضایی نیز در این مراسم گفت: مونوگرافی به رویکرد غالب در انتشار کتاب در منطقه تبدیل شده است و لازمست تحقیق، تفسیر و بینش علمی در تدوین این کتاب ها بکار گرفته شود

در پایان سید صباح حسینی مولف کتاب سقز به روایت تصاویر و اسناد، گفت: این اثر به تاریخ مصور سقز پرداخته است و حاوی۱۲۰۰ عکس و نسخه تاریخی می باشد.

وی افزود: این کتاب با حمایت شورای شهر و شهرداری سقز چاپ شده است و امید است بتوان این رویه را ادامه داد و فرهنگ و تاریخ سقز را به همه شناساند.

حسینی اظهار داشت: کتاب سقز به روایت تصاویر و اسناد در ۴۰۰ صفحه تهیه و توسط انتشارات واصف لاهیجی چاپ گردید.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 1
دفعات مشاهده 74
ماه جاري 2791
سال جاری 33377
از ابتدا 451435
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.