جمله روز:
--- 1397/09/28 -----

رونمايى از پوستر چهاردهمين جشنواره تئاتر كردى سقز

مراسم رونمایی از پوستر چهاردهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز با حضور معاون سیاسی فرماندار، برخى از اعضاى شوراى شهر، رئیس اداره ارشاد سقز، دبير چهاردهمين جشنواره تئاتر كردى،رئيس اداره امور هنرى اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامى كردستان، پيشكسوتان و تعداد زيادى از هنرمندان در سالن پلاتوى مجتمع فرهنگى هنرى برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سقز: در این مراسم عليرضا اسماعيلى دبير جشنواره در رابطه با نحوه انتخاب پوستر جشنواره تئاتر کردی سقز، گفت: بعد از اعلام فراخوان طراحى پوستر چهاردهمين جشنواره تئاتر كردى سقز، ١٩ اثر از سراسر كشور به دبيرخانه دائمى جشنواره ارسال شد كه هيئت داوران با در نظر گرفتن ملاک های مد نظر برای انتخاب پوستر جشنواره، پس از بررسى آثار ارسالی، اثر شيلان ناصرى انتخاب شد.

شيلان هوشیاری طراح اين پوستر بوده و متولد سنندج است.

به گفته وي ایده ی اصلی اين پوستر، تلفیق یک المان کوردی( روسری سرکه ای) و یک المان تئاتری( لوگوی جشنواره) است. در این پوستر لوگوی جشنواره که خود شامل صورتک های خندان و گریان تئاتر است با استفاده از نقوش روسری اجرا شده و جزیی از آن شده است و گویی خود بخشی از طرح روسری است.

طرح اصلی این پوستر ( روسری سرکه ای) جزیی از آیین و سنت کهن کوردهاست که در اینجا تئاتر در آن بستر قرار گرفته و همسو با آن خود را به نمایش می گذارد. جدا از اینکه رنگ سیاه و قرمز این پوستر خود نیز یادآور یک المان سنتی و آیینی است، وجه دیگر انتخاب رنگ سیاه برای تم اصلی پوستر، ابراز همدردی و همدلی ما با رویداد تلخ این روزهاست که برای همزبانان کوردمان در کرمانشاه پیش آمده است.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 1
دفعات مشاهده 25
ماه جاري 3023
سال جاری 41640
از ابتدا 459698
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.