جمله روز:
--- 1397/11/02 -----

طرح تفكيك از مبدا پسماند در محله شريف آباد نيز رسما كليد خورد

معاون خدمات شهری شهرداری سقز از اجرای طرح تفکیک از مبدا زباله در محله شریف آباد با بیش از 2000 خانوار خبر داد و گفت: این محله به سایر محلات سطح شهر که طرح تفکیک زباله از سال های گذشته در آنها انجام می گرفت، اضافه شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری سقز: مهندس حسین بیگی با بیان اینکه مدیریت پسماند یکی از اساسی ترین و ضروری ترین کارهایی است که بصورت شبانه روزی مسئولین شهرداری با آن سر و کار دارند، گفت: جمع آوری مقادیر بالای زباله از سطح شهر، انتقال، دفع و دفن آن روزانه کاری سخت و طاقت فرساست.

وی افزود: روزانه حدود 170 تن زباله در سطح شهر سقز تولید می شود که مدیریت آن هزینه بردار است و در صورت عدم انجام صحیح آن منابع طبیعی و محیط زیست منطقه آلوده خواهد شد.

بیگی اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع، اجرای طرح تفکیک از مبدأ زباله برای کاهش حجم پسماند و بازگردانی مواد زاید جامد تجزیه ناپذیر به چرخه تولید، مورد توجه شهرداری سقز بوده و گام های مهمی نیز در این زمینه برداشته شده است که از سال 89 طرح تفکیک از مبدا پسماند، برای 33% خانوارهای سطح شهر معادل 12000 خانوار با همکاری بخش خصوصی پس از آموزش چهره به چهره، برای محلات شهرک دانشگاه، بلوار انقلاب، بلوار کردستان، خیابان معلم، بلوار حافظ، محله شهدا و سعدی اجرا شد.

وی افزود: احداث خط پردازش 250 تنی پسماند با 18 نفر نیرو و کارگاه تولید گرانول با 4 نفر نیرو نیز از دیگر بخش های مهم اجرا شده در این زمینه می باشد و همچنین جهت جمع آوری پسماند خشک نیز 6 نفر بهمراه 3 دستگاه وانت مشغول فعالیت هستند.

بیگی با اشاره به اینکه اخیرا محله شریف آباد با 2000 خانوار به طرح تفکیک از مبدا زباله اضافه شده، بیان داشت: روزهای پنج شنبه جمع آوری زباله خشک در این محله صورت می گیرد.

وی افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، طی 8 ماه آینده محلات قوخ، بهارستان، تازه آباد، استاد شیرازی، کریم آباد، شهرک نیروی انتظامی، صالح آباد، حاجی آباد، آپارتمان های مسکن مهر کیان(جاقل)، محله فخر رازی و جامی، تپه مالان، سنگبران و کوی بهاران، مرکز بازار و بطور کلی تمامی سطح شهر سقز تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.

وی اذعان داشت: مهمترین مسئله، میزان پسماند تولیدی شهروندان است که بیشتر از حالت استاندارد آن می باشد که برنامه ها و سیاست کلی مدیریت پسماند سقز در این زمینه بر پایه اقدامات اصولی و کاهش مقدار پسماند تولیدی شهروندان می باشد؛ این به معنای مصرف کمتر نیست، بلکه درست مصرف کردن است، که لازمست در این راستا فرهنگ سازی و آموزش های لازم جهت اصلاح الگوی مصرف صورت بگیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری سقز ضمن تقدیر و تشکر از شهروندان فهیم و با فرهنگ شهر تاریخی سقز خواستار همکاری بیشتر عموم همشهریان، که رکن اصلی اجرای برنامه های مدیریت پسماند می باشند، شد.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 0
دفعات مشاهده 32
ماه جاري 134
سال جاری 46668
از ابتدا 464726
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.