جمله روز:
--- 1397/11/02 -----

برگزاري كارگاه آموزشي ستاد بحران كاركنان شهرداري سقز

کارگاه آموزشی ستاد بحران کارکنان شهرداری سقز با حضور شهردار و کارکنان شهرداری سقز در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی واقع در محل پارک مولوی سقز برگزار شد.

شهردار سقز در ابتدای این کارگاه آموزشی گفت: هدف اصلی آموزش های مقدماتی بحران، آمادگی شهروندان و توانمندسازی نیروهای امدادی در مقابل مخاطرات طبیعی است.

دکتر چیا صالحی بابامیری با اشاره به اینکه مخاطرات طبیعی باعث خسارات زیاد جانی و مالی می شود، گفت: منطقه ما هم از مخاطرات مستثنی نبوده و احتمال وقوع مخاطراتی از جمله سیل و زلزله وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در زمان بحران در سطح شهر، وظیفه اصلی امدادرسانی برعهده شهرداری است، گفت: آموزش های مناسب می تواند تاثیرات مثبتی داشته باشد و در زمان بحران کارگروه ها و اکیب ها حوزه های کاری خود را شناخته و آمادگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

بابامیری با تاکید بر اینکه باید آموزش های را جدی گرفت، اظهار امیدواری نمود که نتایج این کارگاه های آموزش مناسب و کارساز باشد.

ایرج گیلاسی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شهرداری ها در زمان بحران در صف اول امداد رسانی قرار دارند، گفت: هر لحظه احتمال وقوع حوادث وجود دارد. لذا با آموزش ها لازم در این زمینه باید خطر پذیری در زمینه های مختلف بحران را کاهش داده و نقاط قوت و ضعف نیروها و کارگروه های ستاد بحران را شناسایی و مرتفع نمود.

سپس دکتر ادریس عبودی از مدرسان کارگاه آموزشی مدیریت بحران کارکنان شهرداری سقز، روند علم مدیریت بحران در ایران را تشریح نمود و گفت: مهمترین نکته بعد از وقوع زلزله اخیر کرمانشاه توجه بیشتر شهروندان به افزایش اطلاعات خود در باره دانش بحران و اقدامات قبل، حین و بعد از وقوع زلزله بوده است.

وی با اشاره به وقوع مکرر مخاطرات طبیعی و ضرورت بهره گیری مثبت از آن، گفت: ما باید آمادگی خود را در مقابل بلایای طبیعی با استفاده از کسب دانش و اطلاعات لازم در این زمینه افزایش دهیم.

عبودی در اولین روز کارگاه آموزشی با موضوع "قوانین و دستورالعمل های زمان بحران" و اشاره به اهمیت آن، نحوه ساختار مدیریت بحران، تفکیک وظایف سازمان ها و نهادها در زمان بحران را تشریح نمود.

وی وظایف ۱۴ کارگروه مدیریت بحران شامل: کارگروه های مخابرات و ارتباطات، بهداشت و درمان، سرمازدگی و گرمازدگی، مردم نهاد، بازسازی و بازتوانی ماشین آلات، امنیت و انتظامات، تامین سوخت، امنیت ابنیه ای ساختمانی و شهرسازی، تامین مسکن و سرپناه اضطراری، آموزش و اطلاع رسانی، امداد و نجات و... را با رویکرد آمادگی، پیشگیری، مقابله و بازسازی تشریح نمود.

عبودی در پایان آمادگی برای برگزاری مانورها، هماهنگی بین بخشی و بین نهادها و سازمان های عضو ستاد مدیریت بحران را در زمان وقوع بحران مهم خواند.

شایان ذکر است: کارگاه آموزشی ستاد بحران کارکنان شهرداری سقز از ۱۷ الی ۲۸ دی ماه ۹۶ در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی واقع در محل پارک شهر برگزار می شود.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 0
دفعات مشاهده 43
ماه جاري 134
سال جاری 46668
از ابتدا 464726
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.