جمله روز:
--- 1397/11/28 -----

نشست هم انديشي مسئولان استاني و شهرستان جهت راه اندازي موزه در سقز

نشست هم انديشي شهردار سقز،‏‏‎‎ رئيس اداره ميراث فرهنگي و گردشگري شهرستان و كارشناسان اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان كردستان جهت در اختيار گذاشتن حمام حاج صالح به شهرداري براي راه اندازي موزه در سقز برگزار شد.

 

به گزارش مديريت فرهنگي، اجتماعي و روابط عمومي شهرداري سقز: دكتر چيا صالحي باباميري شهردار سقز در اين نشست با اشاره به اهميت و نقش موزه در رشد و تعالي فرهنگي، توسعه گردشگري و حفظ دستاوردهاي تاريخي و آشنايي بيشتر شهروندان با اين آثار، گفت: در صورت تحويل و در اختيار گذاشتن حمام حاج صالح از سوي اداره ميراث فرهنگي و گردشگري به شهرداري سقز و راه اندازي آن به عنوان موزه مي تواند شروع مناسبي در اين راستا باشد و مردم را به بافت تاريخي سقز بيشتر آشنا نمود. اميد است، بتوان با همكاري و هماهنگي نهادهاي مربوطه مراحلي بعدي براي احداث مكان مناسب براي موزه در سقز برداشت.

رئيس اداره ميراث فرهنگي نيز با اشاره به پيگيري هاي مكرر جهت احداث موزه در سقز، گفت: آخرين مكاتبات از سوي اين اداره براي در اختيار گذاشتن حمام حاج صالح به شهرداري سقز براي داير نمودن موزه در اين مكان با استان انجام شده كه اميد است موافقت نهايي صورت گيرد و بتوان تا اواخر سالجاري اين مكان را بازگشايي و در اختياري شهرداري سقز براي داير نمودن موزه قرار داد.

ضرورت آشنايي مردم با تاريخ، فرهنگ و موزه، جمع آوري آثار تاريخي شهرستان، آموزش شهروندان در راستاي آشنايي بيشتر با موزه و آثار تاريخي، تدابير لازم براي ساخت مكان مناسب براي موزه و.. از ديگر موارد مطرح شده توسط كارشناسان حاضر در اين نشست بود.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 1
دفعات مشاهده 47
ماه جاري 3749
سال جاری 50283
از ابتدا 468341
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.