جمله روز:
--- 1397/09/24 -----

حفاظت از محيط زيست وظيفه اي همگاني است

ظهر امروز به مناسبت هفته منابع طبیعی مراسم کاشت نهال با حضور جمعی از مسئولان و ۱۲ مرکز پیش دبستانی با همکاری شهرداری سقز و ادارات آموزش و پرورش و منابع طبیعی در پارک مولوی برگزار شد

به گزارش مدیریت فرهنگی، اجتماعی و روابط عمومی شهرداری سقز: در این برنامه فرهنگی کارشناسان اداره منابع طبیعی و اداره آموزش و پرورش بر اهمیت و حفظ منابع طبیعی و فضای سبز تاکید نمودند و خواستار توجه بیشتر شهروندان برای حفظ محیط زیست شدند.

مسئول واحد فضای سبز شهرداری نیز در این مراسم گفت: با توجه به اهمیت درختان در حفظ محیط زیست سالم، سالانه شهرداری سقز حدود ۱۰ الی ۱۵ هزار اصله نهال را در سطح شهر کاشت می کند.

سپس نوآموزان به کاشت نهال در محل های تعیین شده پرداختند و در پایان با هدایایی از نو آموزان تقدیر شد.

۱۵ اسفند در کشور ما به عنوان روز درختکاری شناخته می شود. این فرهنگ نیک و نمادین در آستانه سال نو که ریشه در علایق ملی و سنتی ایرانیان دارد، احترام به خاک، زراعت و طبیعت است که در آموزه های دینی و مذهبی نیز به آن پرداخته شده است. رسول خدا (ص) در مورد درختکاری و اهمیت آن فرمودند: " کسی که درختی بکارد، خداوند نیز برای او در بهشت درختی می کارد"

شایان ذکر است: هر درخت به طور متوسط موجب نگهداری و نفوذ ۳۰۰۰ لیتر آب باران و برف به درون زمین و سفره های آب زیر زمینی می گردد که علاوه بر ذخیره شدن از جاری شدن سیل و رواناب جلوگیری می نماید. همچنین هر درخت به طور متوسط اکسیژن مورد نیاز ۲ نفر را تامین می کند.

از سوی دیگر برای خنثی سازی گاز سمی دی اکسید کربن و سایر گازهای تولیدی توسط هر دستگاه خودرو به ۲ اصله درخت نیاز است که تعداد خودروهای عبوری و در حال تردد در سطح شهر حدود ۹۵ هزار دستگاه و تعداد کل درختان شهر سقز حدود ۷۰ هزار اصله می باشد که جهت خنثی سازی گازهای تولیدی خودروهای سطح شهر در مجموع به حدود ۱۹۰ هزار اصله درخت نیاز است که نزدیک به ۳ برابر تعداد موجود می باشد.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 1
دفعات مشاهده 24
ماه جاري 2628
سال جاری 41245
از ابتدا 459303
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.