جمله روز:
--- 1397/09/24 -----

با مشاركت شهروندان تحقق مي يابد؛آغاز طرح ساماندهي و جمع آوري متكديان سطح شهر / حل معضل تكدي گري نيازمند فرهنگ سازي و همكاري مردم و نهادهاي خيريه است

تکدی‌گری یکی از مشکلات اجتماعی شایع در بسیاری از شهرها است که پیامدهای اجتماعی ناگواری دربردارد.

متکدیان با حضور در خیابان ها و چهارراه ها، اماکن عمومی، مساجد و ورودی های شهر چهره نامطلوبی را از شهر به نمایش می گذارند و از سویی حضور این افراد در محافل عمومی و توسل به برخی روش ها و شگردهای ترحم آمیز، باعث می شوند کمک های مردمی به دست نیازمندان واقعی نرسد.

می طلبد شهروندان کمک های نقدی خود را به سازمان های حمایتی اعطا نمایند تا کمک ها بصورت هدفمند بین نیازمندان تقسیم شود. لذا برای تحقق این امر نباید با کمک به متکدیان زمینه حضور و فعالیت آنها در خیابان ها را افزایش دهند.

مشارکت و همکاری مردم با ستاد ساماندهی متکدیان شهرستان ها می تواند بسترساز کمک واقعی و هدفمند به افراد نیازمند واقعی بوده و از سوء استفاده برخی افراد سودجو پیشگیری نماید. لذا جمع آوری پدیده ای با نام تکدی گری نیازمند فرهنگ سازی و همکاری مردم است.

در این راستا همزمان با سایر اقدامات و فعالیت ها برای جمع آوری متکدیان توسط نهادهای مربوطه، طرح ساماندهی و جمع آوری متکدیان و شناسایی افراد نیازمند واقعی در سطح شهر با همکاری شهروندان در دستور کار شهرداری و نهادهای مربوطه قرار گرفت.

 

به گزارش مدیریت فرهنگی، اجتماعی و روابط عمومی شهرداری سقز؛ معاون خدمات شهری شهرداری سقز، رئیس اداره بهزیستی و تنی چند از کارشناسان مربوطه در راستای ساماندهی و جمع آوری متکدیان سطح شهر و آشنا نمودن بیشتر مردم با انجمن و نهادهای خیریه و بهرگیری از ظرفیت این نهادها با توجه به تخصص و تجربیات آنها در راستای شناسایی افراد نیازمند، نشست های هم اندیشی با امامان جماعت مساجد محلات در راستای اجرایی نمودن طرح مذکور شروع نموده اند که امروز با حاج ماموستا صابر خدامرادی امام جماعت محله قوخ در این باره دیدار و گفتگو نمودند.

مسئولان در این نشست، خواستار انعکاس موضوع مذکور در خطبه های نماز جمعه از سوی امام جماعت محله قوخ و اطلاع رسانی مناسب برای اجرای بهینه طرح شدند.

سپس ماموستا صابر خدامرادی با اشاره به اهمیت موضوع، گفت: جهت شناسایی نیازمندان واقعی با نهادهای ذیربط همکاری لازم را خواهند نمود.

لذا برای رفع پدیده اجتماعی تکدی گری و شناسایی افراد نیازمند، فرهنگ سازی و همکاری مردم در کنار سایر اقدامات از سوی نهادهای مربوطه برای توانمندسازی نیازمندان واقعی می تواند کارساز و مفید واقع شود و بسوی شهری بدون گدا حرکت کنیم.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 4
دفعات مشاهده 31
ماه جاري 2627
سال جاری 41244
از ابتدا 459302
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.