جمله روز:
--- 1398/01/02 -----

به مناسبت روز زمين پاك انجام گرفت؛ پويش اجتماعي نه به كيسه هاي پلاستيكي در سقز

ظهر امروز پويش اجتماعي نه به كيسه هاي پلاستيكي به مناسبت ۲ ارديبهشت، روز زمين پاك با همت شوراي اسلامي شهر و شهرداري سقز در محل پارك مولوي كرد برگزار شد

 

به گزارش مديريت فرهنگي، اجتماعي و روابط عمومي شهرداري سقز؛ به مناسبت ۲ ارديبهشت روز زمين پاك، "پويش اجتماعي نه به كيسه هاي پلاستيكي" با حضور معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان و معاون سياسي وي، شهردار سقز، اعضاي شوراي شهر، پاكبانان، برخي از اعضاي انجمن هاي حفاظت از محيط زيست و جمعي از شهروندان در پارك مولوي كرد برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم شهردار سقز با بيان اينكه دوم اردیبهشت هرسال بعنوان روز زمین پاک نامگذاری شده است که امسال با شعار ”نه به كيسه هاي پلاستيكي” برای این روز تعیین شده است، اظهار داشت: هدف از اجرای برنامه مذكور را آگاه سازي، ترویج فرهنگ حفظ زمین، جلوگیری از پراکنده سازي زباله و كاهش پسماند است.

دكتر چيا صالحي باباميري خاطر نشان ساخت: زمین متعلق به همه مردم و نسل هاست و همه وظیفه دارند در حفظ آن كوشا باشند.

وي افزود: جلب افکار عمومی در راستای حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از آلودگی زمین از جمله اهداف برگزاری اين حركت هاي نمادين است تا با ایجاد فرهنگ حفظ محیط زیست همه مردم خود را نسبت به پاکیزه نگهداشتن زمین موظف بدانند.

شهردار سقز با اشاره به اينكه رفت و روب كليه معابر سطح شهر سقز با جمعيتي حدود ۱۷۰ هزار نفر و ۵۴ هزار خانوار، با ۱۰٨ نفر نیرو در حوزه تنظيف كه ۴۷ نفر از آنها به صورت شبانه مشغول انجام امور محوله و تميزكاري معابر سطح شهر اند، انجام مي شود، گفت: اين حجم كاري با اين تعداد نيرو كاري سخت و طاقت فرساست كه بايد همه قدردان زحمات و تلاش هاي اين عزيزان باشيم.

باباميري با بيان اينكه مشاركت شهروندان گرامي جهت داشتن شهري پاكيزه و درخور شان مهم است، بيان داشت: امروز از ۴ خانواده نمونه (از محلات مختلف شهر) در اجراي طرح تفكيك از مبدا زباله تقدير مي شود كه اميد است اين رويكرد و حركت در سطح تمامي خانوارها گسترش و نهادينه شود.

سپس رئيس شوراي شهر سقز به نمايندگي از اعضاي شوراي شهر سقز در اين مراسم گفت: همه ما آشنا به مسائل و مشكلات كارگران هستيم و بايد قدر دان زحمات آنها باشيم و در اين راستا پرداخت به موقع حقوق كارگران خدوم يكي از اولويت هاي شوراي شهر و شهرداري در اين دوره است.

مهندس سردار دوغي اظهار داشت: شهر پاك نتيجه تلاش اين عزيزان است و از تمامي شهروندان درخواست مي شود كه در راستاي داشتن شهري پاكيزه و سالم تلاش نماييم.

در ادامه معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان سقز ضمن تقدير از عوامل برگزاري اين مراسم اظهار داشت: همه بايد يك دل و همصدا براي داشتن زمين و شهري پاك تلاش نماييم و ياريگر پاكبانان زحمتكش براي تحقق اين امر مهم باشيم.

مهندس ورمقاني با اشاره به پيشينه فرهنگي و تاريخي شهر سقز گفت: خوشبختانه شهروندان سقزي داراي فرهنگ غني هستند و انتظار است، در حفظ محيط زيست و داشتن شهري زيبا بيشتر كوشا بوده و چنین حركت هایی مستمر و بردوام باشد.

در پايان مراسم ضمن تقدير از پاكبانان و ۴ خانواده نمونه سقزي در اجراي طرح تفكيك از مبدا، قسمتي از حاشيه رودخانه سقز توسط مسئولان و پاکبانان پاكسازي شد.


نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 9
دفعات مشاهده 53
ماه جاري 107
سال جاری 107
از ابتدا 473220
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.