جمله روز:
--- 1398/01/02 -----

ورزش و سلامت اجتماعي

ورزش و حرکات منظم بدنی علاوه بر سلامت جسم بر سلامت روحی، روانی و اجتماعی فرد فواید زیادی دارد و در سازگاری فرد در جامعه و شخصیت آن تاثیر می گذارد

ورزش باعث شادی، نشاط و بالا بردن اعتماد به نفس می گردد و حساس رضایت باطنی شخص را بالا مي برد

ورزش و فعاليت هاي بدني به عنوان پديده اجتماعي، همراه با فرايند جامعه پذيري در هر جامعه اي سازوكارهاي اجتماعي و فرهنگي را در پي دارد؛ اين آموخته هاي فرهنگي و اجتماعي، زمينه هاي ديگر زندگي را تحت تأثير قرار مي دهد. ورزش علاوه بر اينكه نوعي سودمندي اجتماعي براي هر جامعه تلقي مي شود، داراي منافع اجتماعي خردتري چون افزايش حرمت و اعتماد به نفس، اصلاح و بهبود توانايي هاي اجتماعی، افزايش همبستگي، رعایت حقوق دیگران، پر کردن اوقات فراغت، کاهش اضطراب و افسردگي، مشاركت، انسجام، تشويق بهترين بودن در جامعه، بهبود و افزايش سلامت عمومي در جامعه و ساير كاركردهاي فردي و اجتماعي است كه مي توان آن را بخشي از كاركردهاي آشكار ورزش در جامعه بر شمرد.

در اين راستا شهرداري سقز در كنار وسايل و امكانات ورزشي موجود در سالن ها و مكان هاي ورزشي( توسط نهادهای مربوطه و بخش خصوصی)، در معابر عمومی و پارك هاي سطح شهر اقدام به نصب ست هاي ورزشي جهت سهولت دسترسي شهروندان به وسايل ورزشي و همچنين تقويت و گسترش این حوزه نموده است. شهروندان مي توانند در كنار پر كردن اوقات فراغت با استفاده مفید از اين وسايل و امكانات ورزشي در راستاي ارتقاي سلامت جسمي و همچنین كاهش آسيب های اجتماعی در سطح جامعه بهره گيرند. اميد است كه بتوان با همكاري شهروندان و افراد فعال در عرصه ورزشي و فرهنگ سازي لازم در حوزه عمومي، روحيه ورزشكاري را بيش از بيش تقويت نمود و از اين امكانات موجود بتوان حداكثر استفاده را برد.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 9
دفعات مشاهده 27
ماه جاري 107
سال جاری 107
از ابتدا 473220
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.