جمله روز:
--- 1398/01/02 -----

برگزاري اولين جلسه شوراي برنامه ريزي شهرستان سقز

اولين جلسه شوراي برنامه ريزي شهرستان سقز با حضور مسئولان استاني و شهرستان در سالن جلسات فرمانداري اين شهر برگزار شد.

 

به گزارش مديريت فرهنگي، اجتماعي و روابط عمومي شهرداري سقز: اولين جلسه شوراي برنامه ريزي شهرستان سقز با حضور رئيس سازمان و مديريت برنامه ريزي استان كردستان، فرماندار ويژه، شهردار سقز، معاونان، مديران كل صنعت، تجارت و معدن و آبفاي، معاون مدير كل جهاد كشاورزي و جمعي از مسئولان استاني و شهرستان سقز برگزار شد.

مهندس ورمقاني فرماندار ويژه در ابتداي اين مراسم با بيان اينكه اولين جلسه شوراي برنامه ريزي شهرستان سقز حول دو محور اختصاص بودجه و اعتبارات دولتي به پروژه ها در شهرستان و ايجاد طرح هاي توسعه اي در راستاي اشتغالزايي مي باشد، اظهار اميدواري نمود، بتوان با همكاري سازمان مديريت و برنامه ريزي و مديران كل دستگاه هاي مختلف در سطح استان، قدم هاي اساسي به سوي توسعه و پيشرفت شهرستان برداشت.

سپس دكتر چيا صالحي باباميري شهردار سقز پروژه هاي شهرداري سقز را در سه عنوان پروژه هاي به ”اتمام رسيده، نيمه تمام و جديد” تشريح نمود و گفت: اختصاص بودجه و اعتبارات دولتي جهت تسويه بدهي برخي پروژه هاي به اتمام رسيده و همچنين در نظر گرفتن اعتباراتي براي تكميل نمودن پروژه هاي نيمه تكميل و جديد شهرداري ضروري است كه انتظار مي رود، مسئولان استاني و ملي مساعدت لازم را در اين راستا داشته باشند و شهرداري سقز را براي خدمات دهي شايسته و مناسب تر به شهروندان گرامي ياري نمايند.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان نيز در اين جلسه گفت: توسعه هر شهري در دست مدیران خود آن شهراست و باید اهتمام جدی برای تحقق این مسئله مد نظر قرار داد.

دكتر بهرام نصراللهی زاده افزود: توسعه به صورت نقطه ای و مکانی انجام می شود و باید استعداد و پتانسیل ها هر نقطه شناسایی شود. ظرفیت های هر مکان متفاوت و راه حل های متفاوت میطلبد که انتظار است، با همفکری تمامی نهادها بتوان روند توسعه را شتاب بخشید

وی افزود: سلیقه و تغییر مدیران نباید مبنای توسعه شهرستان ها قرار گیرد. در این راستا گروه مطالعاتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، مطالعات خود را در راستای توسعه استان شروع نموده است.

نصراللهی زاده داشتن روحیه همفکری، تعامل و همکاری بین دستگاه ها برای پیشبرد کارها مهم خواند و افزود: امید است، مدیران در این عرصه قدم بر دارند و تلاش بیشتری کنند.

وی با اشاره به عمر بیش از ۱۷ سال برخی از پروژه ها، گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی بانک اطلاعاتی برای جمع آوری طرح های استان تشکیل داده که ۹۰ درصد آن انجام شده و در این راستا ضرورت دارد، که تعریف پروژه های جدید بر مبنای اولویت بندی و تایید کمیته برنامه ریزی شهرستان انجام شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان اینکه باید تمام‌ انرژی خود را برای خدمت برای مردم بکاربست، یادآور شد: تعریف چند پروژه و بهره برداری از آن، بهتر از زخمی نمودن طرح های متفاوت و به نتیجه نرساندان آن است.

نصراللهی زاده توجه جدی و تامین زیرساخت ها در حوزه های مختلف را اساسی دانست و افزود: حمایت از واحدهای اشتغال زا، عمرانی، تولیدی؛ کشاورزی و... یک امر اساسی برای قدم برداشتن به سوی توسعه است.

وی بهره برداری از برخی پروژه های شهرستان از جمله: معدن طلا، هتل ورزش، برخی پروژه های شهرداری، بزرگراه سقز- بانه، سقز- مریوان و... را مهم برشمرد و اظهار داشت که تمام تلاش خود را برای کمک جهت اتمام آنها به کار خواهیم بست.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 9
دفعات مشاهده 51
ماه جاري 107
سال جاری 107
از ابتدا 473220
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.