جمله روز:
--- 1397/11/02 -----

نشست رسانه اي شهردار سقز با اصحاب رسانه

شهردار سقز هدف از این نشست اطلاع رسانی، شفاف سازی و رفع ابهامات اخیر، اعلام برنامه های شهرداری و استفاده از ظرفیت رسانه ها برای توسعه شهری عنوان نمود

به گزارش مديريت فرهنگي، اجتماعي و روابط عمومي شهرداري سقز: دكتر چیا صالحی بابامیری اظهار داشت: اولویت ما در سال جاری تکمیل پروژه های نیمه کاره، بهسازی معابر و بهبود روندهای فعلی است.

وی افزود: چهار قرارداد داخلی(اسفالت، جدول گذاری معابر و خیابان های مختلف و...) در حال عقد قرارداد هستند.

بابامیری اذعان داشت: پروژه های عمرانی استانی شامل: مجتمع فرهنگی، ساختمان امر به معروف، بازسازی و ایمن سازی معابر سطح شهر (هدایت آب های سطحی)، ساماندهی حاشیه رودخانه، ادامه اسفالت بلوار کردستان و... توسط شهرداری سقز انجام و پیگیری می شود‌.

وی گفت: تکمیل پروژه های نیمه تمام شامل: مجتمع آموزشی و فرهنگی آتش نشانی، ترمینال و محوطه سازی آن، سالن ستاد بحران چندمنظوره در بهارستان، خیابان ۲۴ متری مکریان به تازآباد و... در دستور کار شهرداریست.

بابامیری افزود: ۴ اکیپ کاری مشغول بهسازی و انجام اسفالت سطح شهر هستند.

وی بیان داشت: شهرداری موظف به پاسخگویی به شورای شهر براساس قانون است.

شهردار سقز خاطر نشان ساخت: استخدام نیرو در شهرداری با سایر ادارات فرق می کند، برخی فصلی و شرکتی هستند، شورای شهر برای سال جاری برای ۵۲۰ نفر مجوز نیروی حجمی داده، که در حال حاضر تعداد کمتری مشغول بکار هستند. ۴ نفر استخدام شدند که ما ملزم به بکارگیری یک دامپزشک برای کشتارگاه بودیم(با مجوز از امورشهری)، ۲ نفر در کارخانه اسفالت مشغول بکار شدند که نیروی قبلی شهرداری بودند و نفر سوم نیز راننده ای است که در تنظیف مشغول بکار شدند

 

بابامیری گفت: شهرداری در مدت تصدی وی بیش از ۲۱ میلیارد تومان پول پرداخت نموده که ۲۲ درصد آن به پیمانکاران بوده است، اولویت بندی ها مشخص شده و متناسب با انها پرداخت ها صورت گرفته است.

وی بیان داشت: ۱۱۱ نفر در حوزه تنظیف مشغول کارند، که کار آنها سخت و تعدادشان کم است، اما سعی کرده ایم در پرداختی ها زحمت شان را تا حدودی جبران کنیم.

این مسئول اذعان داشت: از سال ۸۳ بازسازی قازاخانه کلید خورده، علیرغم طرح های مختلف در سال گذشته تاکنون بدلیل اختلاف داخلی اعضا به نتیجه نرسیده است، اما درصددیم با تعامل کار را انجام دهیم.

وی عنوان کرد: جذب سرمایه گذاری نیازمند تهیه طرح مطالعاتی و برخی هزینه هاست، ما درصدد بازنگری رویه ها برای حل مشکل هستیم.

بابامیری درخصوص استرداد ۴۰۰ میلیون به یکی از پیمانکاران گفت: یک صورتحساب ۲ بار تایید شده بود، البته قطعی نشده بود که حراست شهرداری و سایر واحدها در جریان مساله قرار گرفتند و این مبلغ بازپس گرفته شد.

شهردار سقز اظهار داشت: گزارشات سازمان بازرسی بطور جد پیگیری شده، این گزارش ۱۷ بند پیشنهادات و ۱۳ بند تذکرات بوده که ارائه دادخواست ها و اصلاح رویه ها شروع و در جریان است.

بابامیری در مورد اصلاحات ساختاری در شهرداری ۴ معاونت تغییر یافته، برخی مدیریت ها اصلاح و مستقل شده اند، برخی مسئولان واحدها تغییر یافته اند. راه اندازی ۲ منطقه شهرداری برای تقسیم کارها، پیشبرد سریع امورات، کیفیت بخشی به امورات و تقویت نظارت و... در دست اقدام است.

وی گفت: اکثر مکاتبات شورای شهر جواب داده شده، اما ماده ۱۷ بار مالی دارد و باید محل تحقق ان مشخص شود و در حال حاضر بیش از ۲۰۰ میلیون تومان بدهی در این بخش داریم که لازمست در این بخش اولویت بندی شود.

بابامیری افزود: راه اندازی آزمایشگاه خاک بدلایل هزینه های زیادی که دارد تصمیم گیری ان براساس صرفه و صلاح شهر انجام می شود.

وی در مورد دامداری های تازآباد اذعان داشت: تلاش های زیادی برای حل مشکلات انجام شده، زمین برای احداث مجتمع های دام مشخص شده و در تلاشیم با همکاری چوبداران این مساله را به نتیجه برسانیم.

رسیدگی به موارد مطرح شده توسط نهادهای نظارتی، وضعیت نامناسب المان شهری، ساخت المان های شهری خصوصا پیگیری نصب المان هه لو در این میدان، وضعیت و کیفیت نامناسب پیاده روها و لزوم نظارت بیشتر بر امورات، لکه گیری اسفالت معابر، سدمعبر برخی خیابان های سطح شهر، رونق بخشی به پارک لاله و شهربازی آن، ایجاد دریاچه مصنوعی در رودخانه سقز، ساماندهی و بهره برداری اقتصادی و توریستی از رودخانه، دلیل تاخیر در انجام اسفالت مشارکتی، ایجاد مرکز پژوهش و سقزشناسی، ایمن سازی حاشیه رودخانه و برخی پاساژها، وضعیت باشگاه ورزشی شهرداری، احداث فرهنگسرای محلات، ساخت و تولید نرم افزارهای شهری، تسهیل در امر سرمایه گذاری، نظر شهردار درخصوص علت عدم تغییر برخی معاونین و مدیران، سرانجام پل مالیاتی و بلوار ۴۵ متری، میزان بودجه فرهنگی و جشنواره شهروند، مسائل مرتبط با پرونده های ماده ۱۰۰ و تجدیدنظر، برنامه ها و طرح های در دست اقدام شهرداری، نامگذاری معابر و... از جمله موارد مطرح شده توسط خبرنگاران بود.

شهردار سقز ضمن پاسخگویی به موارد مطرح شده، قول پیگیری و انجام برخی موارد را پس از هماهنگی های لازم، داد.

   

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 0
دفعات مشاهده 43
ماه جاري 134
سال جاری 46668
از ابتدا 464726
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.