جمله روز:
--- 1397/11/28 -----

مهمترين اصل در پيشگيري از آتش سوزي در مراتع مشاركت و همراهي شهروندان مي باشد

مدير عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز با هشدار جدي در مورد آتش سوزي هاي احتمالي در فصل گرما، اظهار داشت: مهمترين اصل در پيشگيري از آتش سوزي در مراتع مشاركت و همراهي شهروندان مي باشد.

ايرج گيلاسي در تشريح اين خبر افزود: با آغازفصل گرما پوشش گياهي رطوبت خود را از دست داده و خشك مي شود كه اين امر باعث مي شود مراتع، چمن زارها، جنگل ها و باغ هاي سطح شهرستان مستعد وقوع آتش سوزي گردند،هرگونه بی‌احتیاطی می‌تواند باعث ایجاد خسارات سنگین و جبران‌ناپذیری شود. لذا ضروريست، شهروندان خطر آتش سوزی در تابستان گرم و خشک امسال را جدی بگیرند.

وي اذعان داشت: هرساله بی‌احتیاطی‌های کوچک و عدم رعایت نکات بسیار ساده ایمنی، موجب از بین رفتن حاصل دست رنج یک سال کشاورزان و همچنین ایجاد خسارات جبران‌ناپذیر زیست‌محیطی و از بین رفتن مراتع و منابع طبیعی ملی می‌شود.

گيلاسي گفت: حفاظت و نگهداری از محيط زيست نه‌تنها وظیفه‌ای بر دوش دولت و مسئولین، بلکه وظیفه شرعی، اخلاقي و انسانی هرکدام از شهروندان است.

وي از بین رفتن پوشش گیاهی،کاهش تولید علوفه مراتع مورد نیاز دامها، آسیب رسیدن به خاک منطقه (کاهش حاصلخیزی و نفوذپذیری خاک، شور شدن خاک، از بین رفتن مواد آلی و معدنی خاک، کاهش مقاومت خاک در مقابل فرسایش و بروز سیل و)، از بین رفتن موجودات زنده و همچنین موجودات ریز و مفید خاک و نابودی مسکن حیات وحش، آلودگی هوا و محیط زیست و از بین رفتن منظره و چشم انداز زیبای طبیعت و ارزش تفرجگاهی منطقه و... را از جمله زیانهای وقوع آتش‌سوزی برشمرد.

مدير عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز پرهیز از آتش‌زدن کاه و کلش بجا مانده از زراعت، حدالامكان خودداری از روشن‌کردن آتش برای پخت و پز در دامان طبیعت، پرت نکردن ته سیگار و کبریت و هر نوع مواد آتش‌زا، شیشه و بطری در طبیعت، اطمینان از خاموش شدن آتش بعد از استفاده از آن و ریختن آب روی خاکستر و باقیمانده آتش و... را از جمله راههای جلوگیری از بروز آتش‌سوزی دانست.

گيلاسي اظهار اميدواري نمود؛ بتوان با رعايت مسائل ايمني از سوي شهروندان سالي به دور از وقوع هر گونه حوادث ناگوار را سپري نماييم.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 1
دفعات مشاهده 18
ماه جاري 3744
سال جاری 50278
از ابتدا 468336
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.