جمله روز:
--- 1398/03/02 -----

در راستاي افزايش نشاط و سلامت اجتماعي صورت مي گيرد؛تقويت و گسترش امكانات و تجهيزات ورزشي در محلات سطح شهر

ورزش و فعاليت هاي بدني به عنوان پديده اجتماعي، همراه با فرايند جامعه پذيري در هر جامعه اي سازوكارهاي اجتماعي و فرهنگي را در پي دارد؛ اين آموخته هاي فرهنگي و اجتماعي، زمينه هاي ديگر زندگي را نیز تحت تأثير قرار مي دهد

ورزش علاوه بر اينكه نوعي سودمندي اجتماعي براي هر جامعه تلقي مي شود، داراي منافع اجتماعي دیگری چون افزايش حرمت و اعتماد به نفس، رعایت حقوق دیگران، پر کردن اوقات فراغت، کاهش اضطراب و افسردگي، تشويق بهترين بودن در جامعه، ارتقای سطح مشارکت اجتماعی و ساير كاركردهاي فردي و اجتماعي است كه مي توان آن را بخشي از كاركردهاي آشكار و پنهان ورزش در جامعه بر شمرد.

با توجه به اینکه ورزش های گروهی مثل والیبال، بسکتبال و به ویژه فوتبال در محلات کم و بیش به فراموشی سپرده شده و این سبب دور شدن نوجوانان از فضاهای ورزشی و همچنین کاهش و از بین رفتن استعدادهای ناب شده است. لذا شهرداری سقز در جهت تقویت و پر کردن خلاء های فوق و نیز برای سهولت دسترسی به وسایل ورزشی، افزایش نشاط و سلامت اجتماعی و تقویت امکانات ورزشی محلات اقدام به ساخت، نصب و راه اندازی تجهیزات ورزشی از قبیل: دروازه های فوتبال(بزرگ و کوچک)، توپ، میله و تور والیبال، سبد و تور بسکتبال و... در زمین های خالی سطح شهر با اولویت محلات حاشیه ای نموده است.

لذا توجه به ورزش محلات و در اختیار قراردادن تجهیزات ورزشی به فرزندان این شهر برای کشف و تقویت استعدادهای نهفته ارزشمند و ضروریست.

شهروندان به ویژه نوجوانان می توانند با استفاده مفید از اين وسايل و امكانات ورزشي در راستاي ارتقاي سلامت جسمي و همچنین كاهش آسيب های اجتماعی در سطح جامعه بهره گيرند.

اميد است، بتوان با همكاري شهروندان و افراد فعال در عرصه ورزشي و فرهنگ سازي لازم در حوزه عمومي، روحيه ورزشكاري را بيش از بيش تقويت نمود و سیاست های ورزشی عاملی برای بالابردن سطح مشارکت اجتماعی شهروندان در مدیریت شهری باشد.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 0
دفعات مشاهده 22
ماه جاري 335
سال جاری 7910
از ابتدا 481023
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.