جمله روز:
--- 1398/01/02 -----

تلاش شوراي شهر و شهرداري سقز براي انتقال دامداري هاي محله تازه آباد به خارج از محدوده شهري

ناحيه منفصل شهري تازه آباد به عنوان يك سكونتگاه غيررسمي از سال 75 به مرور زمان به محلي براي نگهداري دام چوبداران، خريد و فروش دام و اسكان موقت آنان تبديل شد و از سال 1394 با عنايت به مصوبه شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران و مصوبات كميته راهبردي و تدوين نقشه راه استان و پيرو ابلاغيه محدوده الحاقي تازه آباد از طريق استانداري، به عنوان منطقه منفصل شهري سقز الحاق شد و حالا بعد از سال ها هنوز حدود 250 نفر در قالب 75 دامداري در اين منطقه فعاليت مي كنند

محله تازه آباد با بيش از 4 هزار نفر جمعيت هنوز با مشكلات ناشي از دامداري هاي غيرمجاز از جمله: مسائل غير بهداشتي، بوي نامطبوع، مزاحمت هاي ناشي از آن و... رنج مي برد كه در اين راستا شهرداري سقز با هماهنگي نهادهاي مربوطه و برابر كمسيون بند 20 ماده ۵۵ قانون شهرداری و با استناد به تبصره های ذیل ماده 100 قانون شهرداري با اخطاريه هاي مكرر به چوبداران به منظور تخليه، تعطيلي، انتقال دام هايشان از محله تازه آباد و در صورت لزوم قلع دامداري غير مجاز اقدام قانوني نموده است.

همچنين مسئولان شهرداري سقز اقدامات و نشست هايي جهت تعيين محلي براي احداث ميدان دام و صدور مجوز لازم به منظور انتقال دامداري هاي تازه آباد انجام و در معيت نمايندگان صنف مربوطه از وضعيت محل جديد(براي احداث ميدان دام) بازديد نمودند.

در همين راستا شهرداري سقز برای اخذ مجوز لازم جهت احداث ميدان دام مكاتبات و مذاكرات شفاهي چندين باره با سازمان جهاد كشاورزي استان انجام داده و منتظر موافقت و پاسخ مكتوب آن سازمان براي احداث ميدان دام مي باشد.

با اين وصف، عليرغم مراتب فوق، پيگيري هاي اين شهرداري جهت اخذ موافقت و صدور مجوز جهت احداث اين مكان تا حصول نتيجه مطلوب ادامه دارد و انتظار است كه چوبداران محله تازه آباد نيز در اين زمينه همكاري لازم براي برون رفت از وضعيت مذكور داشته باشند.

لازم به ذكر است شهرداري سقز در سالجاری اقدامات مناسب عمراني از جمله؛ احداث خيابان هاي 16، 18 و 20 متري، پياده رو سازي، آسفالت ورودي تازه آباد از طرف بهارستان پایین و... شروع و در حال انجام است، اميد است با انتقال نهايي دامداري ها و توسعه امكانات و خدمات رساني مناسب تر شاهد عمران و آباداني هر چه بيشتر اين محله حاشيه اي باشيم.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 9
دفعات مشاهده 28
ماه جاري 107
سال جاری 107
از ابتدا 473220
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.