جمله روز:
--- 1398/03/02 -----

برگزاري مراسم گراميداشت ۷ مهر روز آتش نشاني و ايمني در سقز

مراسم گرامیداشت "۷ مهر روز آتش نشانی و ایمنی در سقز" با حضور، سرپرست و معاون عمرانی فرمانداری، اعضای شورای شهر، شهردار سقز، مدیرعامل و کارکنان آتش نشانی، جمعی از مسئولان و شهروندان در سالن کتابخانه عمومی برگزار شد.

افتتاح سالن آموزش آتش نشانی

در ابتدای این مراسم مدير عامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سقز، گفت: اين سازمان با ۳ ایستگاه و در ۲ شیفت کاری در ۶ ماهه اول امسال ۱۵۷۷ نفر ساعت آموزش، ۵۱۰ مورد آتش سوزی، ۳۱۴ مورد امداد و نجات را به انجام رسانده است.

ايرج گيلاسي نوسازی ماشین آلات و مجهز نمودن آتشنشانی به وسایل و امکانات، تهیه نردبان هیدرولیک با توجه به رشد عمودی ساختمان ها و... از جمله نیازهای آتش نشاني برشمرد.

وی افزود: سالن آموزش آتش نشانی در ۲ طبقه با ۳۶۰ متر زیربنا و با هزینه ای بیش از ۳۵۰ میلیون تومان، امروز به مناسبت روز آتش نشانی و خدمات ایمنی افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

ضرورت پیشتیانی فکری و درک سختی های آتش نشانان

سپس معاون عمرانی فرمانداری سقز با اشاره به اینکه بحث آتش سوزی تنها بخشی از وظایف آتش نشانی است، گفت: اقدامات حوزه ایمنی و آموزشی بخش عمده فعالیت این سازمان است.

علی محمدیان آتشنشانان را مردان روزهای سخت برشمرد و گفت: پشتیانی فکری، فراهم نمودن زمینه آرامش روحی و درک سختی های این قشر خدم در کارایی و عملکرد مناسب تر آنان مهم و تاثیرگذار خواهد بود. چابک سازی و توجه به اصول تخصصی آموزش آتش نشانان ضروریست.

احداث ایستگاه شماره ۴ آتش نشانی در بلوار کردستان در سال آتی

در ادامه رئیس شورای شهر سقز تهیه امکانات و تجهیزات مناسب برای کارایی بهتر آتش نشانان، جلوگیری از سوانح و کاهش دامنه خسارات را مهم برشمرد و گفت: در بودجه سال آینده رقم بیشتری برای تجهیز و تهیه وسایل و امکانات این حوزه در نظر گرفته خواهد شد. انتظار است، استانداری و فرمانداری نیز برای تهیه وسایلی که مبالغ زیادی نیاز دارد و از ضرورت های امروزی امداد رسانی در شهر هاست، مساعدت لازم را بنمایند.

افشین عزیزی با اشاره به گستردگی سطح شهر سقز و نیاز به امداد رسانی در اسرع وقت در زمان بروز حوادث، احداث ایستگاه چهارم در بلوار کردستان از برنامه های کاری مد نظر شورای شهر و شهرداری برای سال آتی برشمرد.

سپس رضا اسعدی عضو شورای شهر سقز نیز بر رفع مسایل و مشکلات آتش نشانان و توجه بیشتر به این قشر از سوی مسئولان، خدمتگزای صادقانه به مردم و حرکت به سوی عمران و آبادانی شهری تاکید نمود.

پرداخت حقوق کارکنان دغدغه های اصلی شورای شهر و شهرداری سقز

شهردار سقز نیز در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی آتشنشانان، گفت: پرداخت حق و مزایای کارکنان از دغدغه اصلی این نهاد بوده و نهایت تلاش و پیگیری ها در این زمینه انجام شده است. از صعه صدر کارکنان شهرداری و خانواده هایشان و درک شرایط مالی حاکم بر این نهاد در این برهه زمانی صمیمانه تشکر نمود.

دکتر بابامیری به وضعیت نامطلوب و بی سابقه اقتصادی جامعه اشاره و گفت: کمک های بخش دولتی به شهرداری سقز غیر از ارزش افزوده در حد صفر بوده و با توجه به کاهش توان اقتصادی مردم، درآمد شهرداری(از منابع داخلی) حدود ۴۷ درصد کاهش یافته است. با این اوصاف اعضای شورای شهر و مجموعه شهرداری برای رفع مشکلات فرارو و پیشبرد امورات تا حد توان تلاش و پیگیری های لازم را انجام داده و خواهد نمود.

وی همکاری و همدلی نهادهای خدمات رسان شهرستان در مواقع حوادث و رخدادها را که نتیجه هماهنگی و تعامل مناسب مدیریت بحران شهرستان است، قابل تقدیر دانست و همچنین از همیاری خوب و بی دریغ اداره ورزش و جوانان، انجمن ها و سمن ها نیز با این نهادها قدردانی نمود.

بابامیری ضمن تشکر از اطلاع رسانی و پیگیری مشکلات و نارسایی ها در سطح جامعه توسط اصحاب رسانه، نقش آنان را جهت فرهنگ سازی، مشارکت دادن شهروندان در مباحث مدیریت شهری و بازتاب کمبودها و مشکلات فرا روی نهادها و سازمان ها در شرایط کنونی مهم برشمرد.

در پایان مراسم از آتش نشانان و چند نفر از شهروندانی که با سازمان آتش نشانی همکاری مناسبی داشتند، تجلیل به عمل آمد.

افتتاح سالن آموزش آتش نشانی و رژه ناوگان خودرویی آتش نشانی در سطح شهر از دیگر برنامه های اجرا شده در سقز به مناسبت گرامیداشت روز" آتش نشان و خدمات ایمنی"بود.


نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 0
دفعات مشاهده 28
ماه جاري 335
سال جاری 7910
از ابتدا 481023
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.