جمله روز:
--- 1398/03/02 -----

مشاركت شهروندان يكي از پايه هاي اجرايي توانمندسازي محلات حاشيه اي / تشكيل مركز محله و استقرار مشاورين در آن جهت ارتباط گيري با شهروندان

محله بهارستان سقز دارای بافت غیراصولی و پیشینه اسکان غیر رسمی با مساحتي حدوداَ 303 هکتار در قسمت شرقی این شهر قرار دارد كه بسياري از كوچه هاي آن خاكي مي باشد، لذا در ساليان اخير بهسازي معابر محله از مهمترین دغدغه هاي شهروندان و ساكنان آن بوده است.

در سالجاري با توجه به افزايش سرسام آور قيمت قير جهت آسفالت تعدادي از كوچه هاي سطح شهر توسط شهرداري، نشست هايي با حضور شهردار و نمايندگان كوچه ها براي بتن ريزي معابر برگزار شد و با عنايت به توافقات حاصل شده و مشاركت و همراهي شهروندان و نمايندگان كوچه ها، شهرداري سقز در راستاي تسهيل در تردد و خدمت رساني مناسب تر به شهروندان اقدام به بتن ريزي كوچه هاي محله حاجي نعمتي نموده است. در اين رابطه به میان شهروندان و ساکنان این محله رفتیم تا نظرات و میزان رضایت آنها را از اقدامات شهرداری جویا شویم. اهم این گفتگوها به شرح زير از نظرتان مي گذرد:

نماينده كوچه هاي محله حاجي نعمتي به مشكلات ناشي از معابر خاكي به ويژه در فصل بارندگي اشاره کرد و گفت: با توجه به پيگيري هاي انجام شده طي سال هاي اخير، نهايتا امسال جلسات و نشست هاي با اعضاي شوراي شهر و شهردار سقز داشتيم و نظر به مشكلات ناشي از كمبود قير و افزايش قيمت آن توافقاتي مبني بر بتن ريزي كوچه هاي محله انجام شد كه هم اكنون عمليات عمراني بهسازي و بتن ريزي بيش از 32 كوچه محله حاجي نعمتي در 2 فاز در دستور كار شهرداري قرار گرفته است.

کاک مسعود ضمن تشكر از همكاري و مساعدت اعضاي شوراي شهر، شهردار سقز و عوامل شهرداري خواستار افزايش تعداد اكيپ هاي كاري جهت تسريع در عمليات بتن ريزي معابر با توجه به آغاز فصل بارش ها شد.

جليل كريميان يكي ديگر از نمايندگان محله مذكور تسهيل در عبور و مرور شهروندان را به عنوان يكي از نيازهاي ضروري شهروندان برشمرد و گفت: بهسازي، بتن ريزي و آسفالت كوچه ها همواره از دغدغه هاي اهالي محله بوده است و اين حركت شهرداري باعث رضايتمندي و مشاركت بيشتر شهروندان خواهد شد.

يكي ديگر از شهروندان درخواست تغيير نام محله بهارستان را دارد و مي افزايد: در این زمینه مكاتباتي با برخی از اعضای شوراي شهر داشته ایم كه اميد است، موافقت نهايي از سوی مسئولان انجام شود.

فاطمه خانم از ديگر ساكنان محله از سختي ها و مشكلات ناشي از گل و لاي معابر در فصل زمستان مي گويد و عنوان مي كند: مسئولان هم از جنس مردم هستند و براي كساني كه در راستاي خدمت صادقانه به مردم قدم مي گذارند، آرزوي موفقيت داریم.

مجيد حسن پناه از ديگر اهالي اين محله خواستار توجه بيشتر مسئولان به محلات حاشيه اي شد و مي گويد: اين اقدامات شهرداري مناسب و قابل تحسين است. انتظار مي رود در ساير زمينه ها همت بیشتر براي خدمات رسانی به اين نواحي انجام شود.

كاك شريف نيز خواستار اجراي اصولي هدايت آبهاي سطحي معابر براي جلوگيري از آبگرفتگي در هنگام بارش ها شد.

شهردار سقز پس از بازدید از محله حاجی نعمتی در رابطه با اقدامات انجام شده، گفت: توانمندسازی و رفع مشکلات محلات حاشیه ای از سیاست های دولت و شهرداری است. در این راستا مشارکت اهالی محلات یکی از الزامات و پایه های اجرایی شدن این سیاست است.

دکتر بابامیری می افزاید: شهرداری ضمن تعریف محلات تازه آباد و بهارستان بعنوان محلات هدف با دعوت از شهروندان این محلات جهت همکاری و همیاری گام نخست را محکم برداشته است که تشکیل مرکز محله و استقرار مشاورین در آن جهت ارتباط گیری با شهروندان، جلب مشارکت مردمی برای بهسازی معابر، تخصیص اعتبارات از محل ستاد توانمند سازی و...از جمله اقدامات صورت گرفته در محلات هدف می باشد.

شهردار سقز در خصوص محله حاجی نعمتی و معابری که شهروندان علی رغم اینکه هزینه مشارکت آسفالت را پرداخت کرده بودند، گفت: آنها با درک شرایط کنونی، حاضر به تغییر آن به بتن شدند و این نهاد با خرید ۸۰۰ تن سیمان به صورت اعتباری، تامین مصالح دانه بندی شن و ماسه، تعیین پیمانکار برای اجراء، با چند اکیپ کاری عملیات بتن ریزی معابر را شروع نموده است و همچنین برای کنترل کیفیت و نظارت بیشتر، نمونه گیری از بتن و ارسال به آزمایشگاه انجام می شود.

در بازدید شهردار سقز از محله حاجی نعمتی چند نفر از خبرنگاران نیز حضور داشتند

با این اوصاف در شرایط کنونی برای بهسازی معابر خاکی و تسهیل در تردد که همواره از دغدغه های شهروندان است، بتن ریزی معابر از جمله اقدامات مناسبی است که در صورت مشارکت و همراهی اهالی سایر محلات همچون محله حاجی نعمتی، این مهم تحقق خواهد یافت.

‍ ‍ ‍


نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 0
دفعات مشاهده 69
ماه جاري 335
سال جاری 7910
از ابتدا 481023
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.