جمله روز:
--- 1398/03/02 -----

توضيحات شهرداري سقز در مورد تامين پاركينگ ميدان ميوه و تره بار/ اعلام آمادگي شهرداري سقز براي صدور جواز و همكاري لازم جهت ساخت ميدان جديد تره بار

میادین میوه و تره‌بار نقش اساسی در تامین مایحتاج مورد نیاز مردم دارند به نحوی که بخش زيادي از جامعه برای تامین مایحتاج خود به اين مكان مراجعه می‌کنند.

اخيراَ در فضاي مجازي و سایت خبری واکاوی مطالبي مبني بر عدم تامين پاركينگ برای اصناف و كسبه ميدان ميوه و تره بار از سوي شهرداري مطرح شده است، لذا جهت شفاف سازي و تنوير افكار عمومي به اطلاع مي رساند: ضمن تشكر از دغدغه و درخواست هاي كسبه محترم ميدان تره بار، جانمايي ميدان ميوه و تره بار سقز واقع در خيابان ماموستا زاهدي به دهه 70 و قبل از آن بر مي گردد كه براي جمعيت حدود 100 هزار نفري در نظر گرفته شده و تامين پاركينگ براي آن لحاظ نشده است. بايد خاطر نشان ساخت، اين مكان ديگر جوابگوي جمعيت 250 هزار نفري سقز نبوده و طبيعتاَ بار اضافي ترافيك را به اين قسمت تحميل نموده و باعث بروز مشكلاتي در رفت و آمد شهروندان شده است.

شايان ذكر است، زمين هاي اطراف ميدان تره بار از جمله: ترمينال مركزي سقز و موتوري شهرداري جزو كاربري تاسيسات ضروري شهري بحساب مي آيند و امكان استفاده از آنها به صورت پاركينگ مقدور نيست.

در اين راستا شهردار و اعضاي شوراي شهر سقز جلساتي را با حضور هيئت مديره ميدان تره بار براي رفع مشكل مذكور برگزار نمودند و ضمن بررسي هاي لازم، زمين واقع در ضلع جنوبي تره بار براي ماشين هاي شخصي كسبه و قسمتي از زمين پشت ساختمان موتوري براي خودروهاي باري به صورت موقت در نظر گرفته شد و شهرداري سقز در اين زمينه براي رفع مشكلات ترافيكي و تردد، آماده همكاري با كسبه تره بار بوده و هست.

شايان ذكر است، در صورت استفاده از 2 زمين در نظرگرفته شده براي پاركينگ و ساماندهي داخل محوطه خود ميدان بار يعني استفاده از داخل مغازه ها، حجره ها و سايبان ايجاد شده براي تخيله بار و عدم استفاده از محوطه براي تخيله بار، بخش زيادي از بار ترافيكي رفع خواهد شد و اين امر جز با مشاركت، همراهي و همدلي اعضاي كسبه و شهروندان گرامي محقق نخواهد شد

🔸كسبه تره بار از جمله صنوف فعال و پوياي شهر سقز هستند و شهرداري سقز براي ايجاد بستر و توسعه فعاليت اين صنوف و ايجاد مكان جديد و بزرگ كه جوابگوي نيازهاي شهرستان سقز باشد، نهايت همكاري و تلاش خود را در اين زمينه به كار خواهد گرفت. اين امر نيازمند معرفي زمين سنددار با در نظر گرفتن موارد فني و قانوني از سوي كسبه تره بار به شهرداري جهت اخذ مجوزات لازم است، اما تا اکنون هیچ زمینی معرفی نشده و تنها درخواست احداث را ارائه داده اند. لذا پس از احداث مكان جديد، مي توان از مكان فعلي به عنوان ميدان توزيعي داخل شهري سقز استفاده و بهره برد.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 1
دفعات مشاهده 39
ماه جاري 336
سال جاری 7911
از ابتدا 481024
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.