جمله روز:
--- 1398/03/02 -----

دريادلان حوادث؛ شغل آتش نشاني، عشق و فداكاري است

می گویند هر شغلی سختی ها و لذت های خاص خود را دارد، اما برخی مشاغل بسیار خاص ترند و آتش نشانی یکی از آنهاست. شغلی که با اضطراب، ترس، نگرانی، شیرینی، تلخی و دشواری همراه است

شخص آتش نشان، دل دریایی می خواهد تا بتواند به آتش بزند و فرد حادثه دیده ای را به زندگی بازگرداند و شاید خودش نیز در این میان با زندگی وداع کند.

آتش نشانان دریادلانی هستند که در هنگام بروز حوادث جان به کف و بی محابا دل به آتش می زنند و دل دریایی داشتن یعنی همین.

آتش نشانان در همه ایام جان برکف در خدمت مردم و جامعه هستند، درصددند تا با از خودگذشتگی جان شهروندان را نجات دهند تا جانی گرفته نشود و در این راه جان خود را فدا می کنند.

نهادی که نام آن همواره در کنار حادثه، اتفاق و رخداد شنیده می‌شود. آتش نشانان گرچه این‌گونه تصور می‌شود که فقط آتش است که آنها را به حادثه می‌کشاند، اما با مرور برخی از حوادثی که در جامعه رخ داده و یا در رسانه‌ها منتشر شده، متوجه می‌شویم که این‌گونه نیست و هر جا حادثه‌ای رخ داده ۱۲۵ شماره‌ ای آشنا برای حادثه دیدگان بوده است.

امشب در دیداری که با جمعی از آتش نشانان داشتیم هر کدام از منظری به بیان دیدگاه ها، نظرات و عشق و علاقمندی به شغل آتش نشانی پرداختند.

در این میان کارکنان آتش نشانی از مزاحمت های تلفنی گله مند بودند؛ به گفته آنها از ۱۰۰ تماس تلفنی تنها حدود ۱۰درصد آن واقعی بوده و مابقی آنها گزارش های نادرستی است که صرفا برای سرگرمی و گذران وقت از یک سو و نبودن فرهنگ سازی لازم در این زمینه از سوی دیگر، از طرف برخی از شهروندان در قالب تماس های مزاحمت آمیز، با این مرکز برقرار شده است و این باعث گلمندی آنها شده است. باید اذعان داشت، مزاحمت برای ۱۲۵ آتش نشانی می تواند برای زندگی و جان عزیزانمان خطر آفرین باشد. پس از مزاحمت های تلفنی(با آتش نشانی ۱۲۵)بپرهیزیم.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سقز با ۳ ایستگاه؛ ایستگاه مرکزی واقع در خیابان ملت، ایستگاه شهدا و ایستگاه شهرک دانشگاه سطح شهر را پوشش داده و به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به همشهریان است.

باید آتش نشان بود تا عشق خدمت به جامعه، عشق کمـک کـــردن به دیگـــران و عشــــق به نجـــات همنوعان را از ته دل لمس نمود

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 1
دفعات مشاهده 42
ماه جاري 335
سال جاری 7910
از ابتدا 481023
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.