جمله روز:
--- 1398/03/29 -----

برگزاري كارگاه آموزشي تيم هاي ارزياب مديريت بحران شهرداري/ ضرورت فعال سازي تيم هاي محلات و جامعه محور بودن هدايت بحران ها

ايرج قوامي در كارگاه آموزشي تخصصي تيم هاي ارزياب مديريت بحران شهرداري سقز اظهار داشت: ادبيات مشترك و مجموعه اي فكر كردن دستگاه ها و نهادهاي امدادي و استفاده از ظرفيت هاي جامعه و فعال سازي تيم هاي ستاد بحران در محلات از گام هاي اوليه و اساسي در زمان بحران است و بايد از تك روي اجتناب نمود.

كارگاه آموزشي تيم هاي ارزياب مديريت بحران شهرداري سقز با حضور شهردار، معاون عمراني فرماندار، معاون خدمات شهري و كليه اعضاي ستاد بحران شهرداري در محل سالن اجتماعات كتابخانه عمومي برگزار شد.

شهردار سقز ضمن تشكر از همدلي و درك شرايط فرا روي شهرداري توسط كاركنان، اولويت درون سازماني و تعهد سيستمي كاركنان را مهم خواند و خواستار همكاري و استفاده بهينه از ظرفيت هاي موجود از سوي آنها شد.

دكتر باباميري برگزاري كارگاه هاي آموزشي عمومي و تخصصي در حوزه مديريت بحران براي سرعت و كيفيت بخشي جهت امداد رساني را ضروري خواند و بر نظم و مديريت صحنه در حين حوادث تاكيد نمود.

وي استفاده از تجربيات موفق در زمينه مديريت بحران را مهم خواند و خواستار دانش افزايي و پويايي هر چه بيشتر نيروهاي ستاد بحران براي مقابله با هرگونه حوادث احتمالي شد.

مدرس كارگاه آموزشي تيم هاي ارزياب مديريت بحران شهرداري، حركت هاي اين نهاد در زمينه برگزاري كارگاه هاي آموزشي و آمادگي كاركنان ستاد بحران را مناسب و ارزنده دانست.

ايرج قوامي با اشاره به ضرورت جامعه محور بودن هدايت بحران ها خاطرنشان ساخت: ادبيات مشترك و مجموعه اي فكر كردن دستگاه ها و نهادهاي امدادي و استفاده از ظرفيت هاي جامعه در زمان بحران از گام هاي اوليه و اساسي در زمان بحران است و بايد از تك روي اجتناب نمود

وي با اشاره به رتبه 6 حادثه خيز بودن كشور ايران در جهان و رتبه 4 در آسيا اذعان داشت: از 680 شهر ايران تنها 3 درصد كم خطر و بقيه در معرض زلزله و بلاياي طبيبعي است. استان كردستان نيز از جمله استان هاي پرخطر در معرض زلزله بوده كه برگزاري كارگاه هاي آموزشي و رعايت اصول ايمني در قبل، حين و بعد از زلزله اقدامي مهم و مناسب براي كاهش دامنه خسارات احتمالي ناشي از بلاياي طبيعي مي باشد كه خوشبختانه شهرداري سقز در اين زمينه روند مناسبي شروع نموده است.

وي سناريوسازي بحران بر روي كاغذ جهت رفع كم و كاستي در زمان اجرا را مهم خواند و گفت: آمادگي، پيگيري، بازخواني و بهسازي، پاسخگويي و پشتيباني از ضرورت هاي مديريت بحران است كه بايد همواره مد نظر قرار گيرد.

وي با اشاره به اينكه اگر كانون زلزله در هر شهري اتفاق افتاد، شهروندان نبايد تا 2 الي 3 ساعت پس از زلزله در زير سقف و يا خانه بمانند، گفت: تهيه يك تخته چادر و 30 متر كابل برق از قدم هاي اوليه امداد و نجات است كه شهروندان قبل از حوادث بايد آن را تهيه و در مكاني قابل دسترس قرار دهند.

قوامي با بيان اهميت تيم هاي كوچك و چابك ستاد بحران، فعال سازي تيم هاي محلات براي قدرت مقاله با زلزله و بحران ها و كاهش دامنه خسارات و مديريت بهتر بحران را يادآور شد.

در حاشيه اين كارگاه مهندس بيگي دبير ستاد بحران و معاون خدمات شهري شهرداري، گفت: اين چهارمين كارگاه آموزشي براي نيروهاي ستاد بحران شهرداري بوده كه دوره هاي قبلي در قالب كارگاه هاي آموزشي 20 الي 32 ساعته برگزار شده و اين اولين كارگاه آموزشي به صورت تخصصي است كه براي تيم هاي ارزياب مديريت بحران شهرداري برگزار گرديد.


نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 3
دفعات مشاهده 32
ماه جاري 4032
سال جاری 11607
از ابتدا 484720
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.