جمله روز:
--- 1398/05/31 -----

خانه اميد در سقز كلنگ زني شد

مراسم کلنگ زنی خانه امید بازنشستگان شهرستان سقز باحضور مسئولین کشوری، استانی، شهرستانی و جمعی از بازنشستگان برگزار شد

در این مراسم که با حضور دکتر قره سید رومیانی معاون پارلمانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر تقی زاده رئیس صندوق بازنشستگی کشوری، مهندس بهمن مرادنیا استاندار کردستان، مهندس بیگلری نماینده سقز و بانه و رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان، فرماندار سقز، شهردار و اعضای شورای شهر سقز، مسئولین ادارات و ارگانها و جمعی از بازنشستگان برگزار شد، کریمیان فرماندار ویژه سقز طی سخنانی با بیان اینکه احداث خانه امید در سقز یک ضرورت بود گفت: امروز با کلنگ زنی این مکان بذر امید در دل بازنشستگان کاشته شد، که امید است در کمترین زمان به بهره برداری برسد.

سپس دکتر احمدی مدیرکل صندوق بازنشستگی استان کردستان از همکاری و حمایت شورای شهر و شهرداری سقز جهت اختصاص ۸۰۰ متر زمین برای خانه امید تشکر و قدر دانی نمود.

در ادامه عرفان صاحبی به نمایندگی از بازنشستگان شهرستان سقزاز کلیه دست اندرکاران و مسئولانی که قدمی برای بازنشستگان برداشته اند و در جهت برآورده ساختن نیازهای چندین ساله بازنشستگان تلاش کرده و ساخت خانه امید را استارات زدند، تشکر و قدردانی نمود.

وی تقویت و اصلاح بیمه تکمیلی بازنشستگان، برنامه ریزی جهت حل مشکلات بیکاری و اشتغال فرزندان بازنشستگان ، کاهش تفاوت فاحش بین حقوق بازنشستگان و شاغلان و... را از جمله محورهای درخواست بازنشستگان برشمرد و خواستار پیگیری آن از سوی مسئولان شد.

سپس استاندار کردستان استفاده و بهرگیری از پتانسیل های مرزی جهت اشتغال و کارآفرینی در منطقه را مهم برشمرد و گفت: در بخش تقویت و ارتقای حوزه سلامت به ویژه برای قشر خدوم بازنشستگان، استانداری کردستان نهایت همکاری را خواهد داشت.

وی همچنین خواستار احداث دهکده سلامت از سوی وزارت کار و سازمان بازنشستگی در سقز شد.

سپس رئیس شورای شهر سقز ضمن خیر مقدم به مهمانان و مسئولین حاضر در جلسه گفت: از شرکت های زیر مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری انتظار داریم برای سرمایه گذاری، اشتغال و کارآفرینی در سقز برنامه ریزی نمایند.

افشین عزیزی افزود: زمینی با مساحت ۸۰۰ متر مربع از طرف شورای شهر و شهرداری برای ساخت خانه امید اهدا شد که در هیج جای کشور این مقدار زمین اهدا نشده است

در ادامه دکتر سیدرومیانی معاون پارلمانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتاعی بیان داشت: برای احداث خانه امید شاخص ۵هزار نفر بازنشسته مدنظر است، اما با پیگیری های نماینده مردم سقز و بانه و فرماندار، این امر در سقز محقق شد که امید است بتوان با احداث این خانه، خدمات بیشتری به قشر خدوم و پیشکسوت جامعه ارایه نمود.

وی افزود: جوانگرایی در انتصاب ها از برنامه های اصلی بوده و شاخص سن مدیران در این وزارتخانه در دولت تدبیر و امید 10 سال تقلیل پیدا کرده است.ایجاد رفاه عمومی و شفافیت در مدیریت از اولویت های وزارتخانه است.

🔹سپس نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی از تلاش ها و حمایت های دکتر سیدرومیانی و دکتر تقی زاده زاده برای احداث خانه امید در سقز به طور ویژه تشکر نمود.

مهندس محسن بیگلری خدمت به پیشکسوتان جامعه را ارج نهادن و قدردانی از الگوهای اخلاقی و اجتماعی دانست و گفت: باید از تجربیات و توانمندی بازنشستگان استفاده بهینه نمود.

وی همچنین از فرماندار و اعضای شورای شهر و شهردار که برای احداث این پروژه زحمت کشیده اند، تشکر نمود.

بیگلری با بیان اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان با ۲۰ درصد افزایش درست نمی شود، گفت: باید افزایش ها متناسب با تورم باشد، حق مرزی برای فرهنگیان و کارمندان از ۳ سال قبل برقرار شده و امروز هم دنبال حق منطقه جنگی هستم، امید است این امر برای بازنشستگان هم محقق شود که از خواسته بحق آنان است.

قول افزایش دو برابری سفرهای زیارتی و سیاحتی، افزایش ۲ برابری وام های اعطایی به بازنشستگان، تلاش برای همسان سازی حقوق بازنشستگان، توجه به حوزه سلامت و ورزش و... از جمله محورهای سخنرانی دکتر تقی زاده رییس صندوق بازنشستگی کشور بود.

وی همچنین گفت: در صورت فراهم شدن ۲۰ هزار متر زمین از سوی استانداری کردستان، قول سرمایه گذاری توسط صندوق بازنشستگی در استان کردستان را به مردم فهیم این منطقه می دهیم.

پروژه احداث خانه امید با اهدای زمینی توسط شورای شهر و شهرداری سقز با مساحت ۸۰۰ متر مربع در جنب پل "که وه سوار" کلنگ زنی شد.


نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 12
دفعات مشاهده 28
ماه جاري 4847
سال جاری 22049
از ابتدا 495162
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.