جمله روز:
--- 1398/03/02 -----

برگزاري يازدهمين جلسه شوراي اداري در سقز/ كنگ زني و بهره برداري از چند پروژه

در سفر استاندار کردستان، معاونین وزارتخانه های راه و صنعت، نماینده سقز و بانه و مدیران استانی به سقز ضمن برگزاری جلسه شورای اداری از چند پروژه بازدید و چند طرح نیز به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومي شهرداري سقز در ابتداي اين سفر يازدهمين جلسه شورای اداری شهرستان سقز با حضور استاندار کردستان، معاونین وزارتخانه های راه و صنعت، نماینده سقز و بانه، فرماندار، شوراي شهر و شهردار سقز، مدیران استانی مسئولان و معتمدین در سالن جلسات دانشگاه پیام نور برگزار شد.

کامیل کریمیان فرماندار سقز در اين نشست ضمن خیر مقدم به حاضرین از تلاش ها و زحمات کلیه مسئولان تشکر نمود و خواستار توجه ویژه به شهر تاریخی سقز از سوی استاندار و مسئولان کشوری شد.

جلوگیری از خام فروشی معادن

سپس نماینده مردم سقز و بانه در مجلس با بیان اینکه امروز افتتاح باند غربی و بازگشایی باند شرقی کنار گذر سقز به عنوان اولین کنارگذر غرب کشور، مراسم کلنگ زنی فرودگاه سقز(ساخت عوامل پروازی و تویل باند) انجام می شود، گفت: این اقدامات نتیجه پیگیری ها و تلاش های بی وقفه کلیه مسئولان بوده، جای تقدیر است.

محسن بیگلری از مدیرکل صنعت و معدن تجارت استان خواست جهت واگذاری معادن براساس برنامه و صرفه منطقه اقدام و از خام فروشی جلوگیری نمایند. باید معادن به اهل فن واگذار شود.

وی با بیان اینکه حل مشکل بیکاری و ایجاد اشتغال بیکاری جوانان از دغدغه های اصلی همه ماست، خاطرنشان ساخت: امید است با توجه به پیگیری ها و رایزنی های انجام شده بازارچه سیف بازگشایی و بیمارستان تخصصی سقز نیز در بهار سال آتی افتتاح شود.

وی در ادامه خواستار تسریع در ساخت فرودگاه، توسعه راه ها و جاده های شهرستان سقز و اطراف شد.

توسعه باند و عوامل پروازي فرودگاه سقز

در ادامه مدیرعامل توسعه فرودگاه های کشور گفت: ساخت عوامل پروازی و توسعه باند فرودگاه، محوطه سازی فرودگاه، منعقد نمودن ۴ قرارداد مطالعاتی و اجرایی و اختصاص اعتبارات لازم به ساخت فرودگاه از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه است تا بتوان در کمترین بازه زمانی به ثمر رساند و مورد بهره برداری قرار داد.

وجود 20 پروژه فعال راه سازی در سقز

در ادامه معاون ساخت و توسعه راه های کشور گفت:با توجه به کم و کاستی ها و ضعف زیرساخت های توسعه ای راهها در استان کردستان سیاست بر تقویت و توسعه این حوزه است.

کدخدازاده افزود: در شهرستان سقز ۲۰ پروژه فعال و درحال قرارداد در حوزه راه داریم که امید است بتوان هر چه زودتر به سرانجام رساند،کمربندی سقز از جمله این طرح هاست که با ۶۰ میلیارد هزینه امروز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

انجام پروژه 2600 کیلومتر مربع ژئوفیزیک هوایی سقز

رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور هم در این نشست گفت: بهره برداری از منابع زیر زمینی راه کاری اساسی برای حرکت به سوی توسعه پایدار است و استان کردستان پتانسیل های زیادی در این زمینه دارد.

وی افزود: پروژه ژئوفیزیک هوایی سقز به مساحت ۲۶۰۰ کیلومتر و ۱۴ هزار کیلومتر پرواز هوایی انجام که نتیجه آن مشخص نمودن منابع زیادی از آهن و طلا بوده است. باید برای اجرایی نمودن و اکتشاف معادن جهت بهره بردن از ثمرات این پتانسیل قدم برداشت.

معادن طلا و آهن سقز از امیدهای توسعه کردستان هستند

سپس استاندار کردستان وجود معادن طلا و آهن را از امیدهای توسعه کردستان و امکانی برای ایجاد اشتغال در استان ارزیابی کرد

بهمن مرادنیا در یازدهمین جلسه شورای اداری سقز که با حضور جمعی از مدیران وزارت صمت و راه و شهرسازی برگزار شد ضمن بیان این مطلب گفت: کارهای بسیار ارزشمندی در خصوص مطالعات اکتشافی معادن صورت گرفته و ذخایر طلا و آهن خوبی طبق مطالعات کشف شده است.

وی افزود: وجود این معادن از نقاط قوت استان و امید به توسعه استان را بیشتر می‌کند.

مرادنیا خواستار تخصیص اعتبارات بیشتر برای مطالعه پهنه‌های دیگر استان شد و گفت: ما کارهای اساسی و خوبی در بخش فرآوری سنگ آهن انجام داده ایم و شهرستان سقز از لحاظ ذخایر طلا دارای غنا است.

استاندار کردستان اظهار داشت: مجموعه رایزنی هایی با برخی از مجموعه ها برای فرآوری و سرمایه گذاری در طلای سقز انجام داده ایم که به محض نهایی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

مرادنیا در ادامه سخنان خود به وضعیت فرودگاه سقز اشاره کرد و گفت: ما تعهدات استان را برای فرودگاه سقز انجام خواهیم داد و طبق قول های داده شده امید داریم این فرودگاه تا سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد.

وی اقدامات وزارت راه و شهرسازی در کردستان را قابل توجه دانست و گفت: در همه نقاط استان پروژه های راهسازی در همه بخش ها فعال است اما چون مردم هنوز نتیجه آنرا لمس نکرده اند جا دارد اعتبارات بیشتری به این حوزه تخصیص داده شود.

وی افزود: همه قطعات کریدور شمال جنوب تعین تکلیف شده اما به سبب کمبود اعتبارات بخش عمده آن بلاتکلیف است.

مرادنیا با بیان اینکه در سال ۹٨ اعتبار راه آهن از ۴٨ میلیارد تومان به ۱۵۰ میلیارد تومان رسیده است گفت: برای اتمام این طرح اساسی و مهم هنوز نیازمند اعتبارات بیشتر هستیم.

وی در پایان خطاب به مجموعه وزارت راه و شهرسازی گفت: خواسته به حق مردم کردستان رسیدن به میانگین کشوری در همه بخش های راه است و این خواسته غیر معقولی نیست.

وعده افتتاح فرودگاه سقز در سال 1400

در ادامه این سفر کلنگ احداث ترمینال و توسعه باند فرودگاه سقز بر زمین زده شد.

مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور نیز در این رابطه اظهار داشت: این طرح شامل تطویل باند، ایجاد دیوار حفاظتی، جاده های پیرامونی و جاده گشت زنی با استفاده از 230 میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.

رحمت الله مه آبادی افزود: امیدواریم فرودگاه سقز در سال 1400 به بهره برداری برسد.

بهره برداری از کمربندی سقز- بوکان

در ادامه باند دوم پروژه کنارگذر سقز- بوکان به طول 6/22کیلومتر و هزينه بالغ بر 60 ميليارد تومان به بهره برداری رسید.

افتتاح 2 پروژه بخش خصوصی

افتتاح سیلوی 20 هزار تنی کارخانه آرد گلنام سقز با 5 میلیارد تومانی بخش خصوصی و کارخانه تولید البسه شرکت شادمهر حریر کردستان با 3 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی و ایجاد اشتغال برای 40 نفر از دیگر برنامه های این سفر بود.


نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 0
دفعات مشاهده 38
ماه جاري 335
سال جاری 7910
از ابتدا 481023
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.