جمله روز:
--- 1398/05/31 -----

گام بزرگ شهرداري سقز براي تسويه بدهي هاي كلان اين نهاد

شهردار سقز با اشاره به اینکه بدهی ۱۲۰ میلیاردی نفس شهرداری سقز را بند آورده بود، یکی از مهمترین اولویت های کاری را تسویه بدیهی های کلان این نهاد عنوان نمود.

عصر امروز شهردار سقز در نشستی با اصحاب رسانه به بدهی ۱۲۰ میلیاردی شهرداری سقز زمان تحویل این سمت از طرف وی اشاره و گفت: در این راستا يكي از اقدامات مهم این نهاد استفاده از ظرفيت قانوني تبصره ۵ قانون بودجه ۹۷كشور كه ۱۰۰ هزار ميليارد تومان براي تهاتر بين دستگاه ها در نظر گرفته شده بود؛ در سطح استان كردستان از ۱۳۵ ميليارد تومان طلب ثبت شده شهرداري ها از دستگاه هاي اجرايي، با همكاري مناسب دستگاه هاي اجرايي شهرستان ۷۷ ميليارد آن سهم شهرداري سقز بوده است.

دکتر چیا صالحی بابامیری افزود: اين ظرفيت قانوني براي تسويه بدهي هاي بانكي به دولت بود، اما متاسفانه بانكي (بانك شهر) كه شهرداري سقز به آن بدهكار بود هيچگونه بدهي به دولت نداشت كه در اين راستا تمام توان و تلاش خود را از طريق هاي مختلف بكار بسته ایم که با توجه به ثبت نهایی و تغییرات قانون بودجه، امید است در ۶ ماهه اول سال جاری آن را قطعی کرده و بخش عمده اي از مشكلات مالي فرا روی شهرداري سقز را مرتفع نمود

وی با اشاره به تنگناهای مالی فرا روی شهرداری های کشور از جمله سقز بیان داشت: یک ماه حقوق کامل و ۴ ماه اضافه کار نیروهای شرکتی و ۲ ماه حقوق نیروهای رسمی، پیمانی و قرارداد معین معوقه دارد که نهایت تلاش شورای شهر و شهرداری بر پرداخت معوقات حقوق کارکنان خدوم و زحمتکش است.

شهردار سقز با اذعان به نقش مهم نیروی انسانی در هر سازمان و ارگانی گفت: تغییر و تحولاتی در واحدهای مختلف شهرداری در راستای نیرو پروری، چابک سازی، بهره گیری از پتانسیل نیروهای جوان و... انجام شده است که قبلا مغفول مانده بود. دکتر زارعی معاون شهرسازی سابق به خواست خودشان استعفا دادند و اینجانب نهایت حمایت و همکاری با وی داشتم.

بابامیری با اشاره به اینکه ۲ پروژه اساسی و زیرساختی سالن چند منظوره ستاد بحران شهرداری واقع در بهارستان و ترمینال سقز آماده افتتاح و بهره برداری است، گفت: ۷۰ درصد طرح و پروژه های مصوب سال ۹۷ شهرداری سقز در حوزه های مختلف از جمله عمرانی انجام شد.

وی بیان داشت: پرونده های سازمان بازرسی و نهادهای نظارتی در حال بررسی است و هنوز حکم صادر نشده، اما ما در دوره کنونی جلو برخی تخلفات، تهاترهای غیرقانونی و خلاها ایستاده ایم و از آن کوتاه نمی آییم.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاران بیان داشت: در این دوره هیچ نیرویی در بخش اداری استخدام نشده و در حوزه فضای سبز با توجه به سن زیاد و بازنشستگی تعدادی از نیروها، تعداد محدودی به صورت فصلی جایگزین شده اند.

بابامیری در بخشی دیگر در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت: اختلاف سلایق بین اعضای شورای شهر و شهردار امری طبیعی است.

شهردار سقز درخصوص مطرح بودن شائباتی مبنی بر احتمال تخلفات و نادیده گرفتن سهم واقعی شهرداری در ۱۱۰ هکتار تغییرکاربری داده شده پشت شهرک دانشگاه گفت: کمیته ای برای بررسی و‌ رفع مشکلات فرارو در فرمانداری تشکیل شده، قراردادهای منعقده بین شهرداری و تعاونی ها و صدور جواز ساخت، منوط به حل مشکلات و موانع احتمالی شده است

بابامیری همچنین در رابطه با بحث تاکسی ماکسیم گفت: نمی توان با فناوری های نوین مقابله نمود، بلکه قانونا نظارت بر حمل و نقل درون شهری در حوزه اختیارات شهرداری هاست و این نهاد باید اطمینان خاطر شهروندان را در این زمینه فراهم نماید و تاکسی های ماکسیم نیز باید شرایط و مورد قانونی لازم را برای فعالیت دارا باشند.

شهردار سقز در پایان از زحمات، تلاش های شبانه روزی و انتقادات سازنده خبرنگاران در راستای پیشرفت و توسعه جامعه صمیمانه تقدیر و تشکر نمود.


نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 10
دفعات مشاهده 79
ماه جاري 4843
سال جاری 22045
از ابتدا 495158
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.