جمله روز:
--- 1398/07/22 -----

برگزاري مراسم روز كارگر در سقز

صبح امروز با حضور نماینده مردم سقز و بانه در مجلس و فرماندار، شهردار سقز، اعضای شورای شهر، جمعی از مسئولان و کارگران آیین تقدیر و تجلیل از کارگران شهرستان سقز برگزار شد.

در این ابتدای این مراسم ماموستا حسینی امام جمعه سقز با اشاره به جایگاه والای کار و کارگر در دین مبین اسلام گفت: همه باید قدردان زحمات و تلاش های این قشر خدوم باشیم.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس با اشاره به فشارهای اقتصادی حاکم بر کشور خاطر نشان ساخت: راه برون رفت از شغلهای فصلی و بیکاری، فقط اشتغال و سرمایه گذاری و نگاه به داخل است.

بیگلری گفت: کاهش حق بیمه کارگران ساختمانی، اقدامی مثبت از سوی دولت بود و مجلس، پیگیر افزایش تعداد بیمه شدگان کارگران ساختمانی است.

وی بیان داشت: افزایش ۳ الی ۴ برابری قیمت ها در جامعه نتیجه ناکارمدی مسئولان در گذشته است.

مهندس بیگلری ثبت طلب ۷۷ میلیاردی شهرداری سقز را کاری ارزشمند برشمرد و گفت: با نهایی شدن این اقدام، می تواند این نهاد را از تنگنا و فشارهای فعلی برهاند.

ساعد پناه، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی سقز نیز با اشاره به افزایش حوادث ناشی از کار اذعان داشت: ۸۰ درصد این حوادث، ناشی از خطاهای انسانی است.

مدیر عامل انجمن کارگران و استاد کاران ساختمانی خواستار رفع خلاء قانونی بیمه بیکاری کارگران ساختمانی شد و گفت: بحث پرداخت غرامت از دستمزد کارگران ساختمانی، دغدغه ای جدی است.

وی همچنین بر توجه جدی به حقوق کارگران در چهارچوب قانون و تلاش برای رفع مشکلات فرا روی قشر کارگران تاکید نمود.

بختیار نامدار، نماینده کارگران بر اصلاح حق دستمزد واقعی با توجه به نرخ تورم، افزایش توزیع کالاهای یارانه ای در سقز، نظارت بیشتر اداره کار بر کارگاه ها در ارتباط با بهداشت محیط کار و رعایت قانون کار تاکید کرد

فرماندار سقز در میان قشر کارگران با افتخار اعلام نمود: بنده هم زمانی کارگر بودم، دستان کارگران را می بوسم. کارگران ستون فقرات و چرخ تولیدی جامعه اند. کم کاری مسئولان در حق کارگران گناه نابخشودنی است.

کامیل کریمیان عنوان کرد: زمانی کارگاه های تولیدی و اشتغالزایی رونق گیرد، اشتغال و معیشت کارگران نیز رونق خواهد گرفت. تمام سعی خود را برای رفع مشکلات کارگران عزیز بکار خواهم گماشت.

در این مراسمی نماهنگی از زحمات و تلاش های شبانه روزی کارکنان شهرداری و تبریک روز کارگر توسط شهردار سقز به این قشر خدوم پخش شد.

در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از کارگران (از جمله کارگران شهرداری سقز) تجلیل به عمل آمد.


نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 1
دفعات مشاهده 71
ماه جاري 5746
سال جاری 33990
از ابتدا 507103
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.