جمله روز:
--- 1398/05/31 -----

تملك و تبديل ملك هاي واقع در حاشيه پارك گولان به فضاي سبز

امروزه مفهوم شهرها بدون فضای سبز موثر در اشکال گوناگون آن دیگر قابل تصور نیست. رشد سریع شهرنشینی و به دنبال آن افزایش مشکلات زیست محیطی اهمیت مفاهیمی چون کیفیت زندگی، برای مطلوب تر نمودن محیط های مصنوع را نمایان نموده است. در این میان، فضاهای سبز شهری به عنوان ريه هاي تنفسي شهرها دارای ویژگی هایی است که آنها را به فضاهای مناسبی برای ارتقای کیفیت زندگی انسان تبدیل می کند.

این فضاها هم از دیدگاه تامین نیاز های زیست محیطی شهرنشینان و هم از نظرتامین فضاهای فراغتی و بستر ارتباط و تعامل اجتماعی آن جایگاهی در خور اهمیت دارد.

شهر سقز با بيش از 30 پارك و فضاي سبز محله اي داراي1200437متر مربع فضاي سبز بوده كه سرانه فضاي سبز شهر سقز حدود 7/2متر مربع به ازاي هر نفر بوده كه سالانه تامين و نگهداري آن هزينه اي بسيار بالايي براي شهرداري دارد.

در اين ميان پارك 29 گولان( پارك حاشيه رودخانه سقز) يكي از فضاهاي مناسب شهر سقز براي پر كردن اوقات فراغت شهروندان است. اما بخشي از اين پارك كه از دهه هاي گذشته در آن ساختمان هايي احداث شده، وجهه و نماي بصري ناخوشايندي را از اين فضاي مطلوب ايجاد نموده كه همواره جمع زيادي از شهروندان خواستار تملك و تبديل آن به فضاي سبز هستند.

در اين رابطه شهردار سقز در گفتگويي با روابط عمومي از مجموعه پيگيري هاي شوراي شهر و شهرداري سقز براي تملك ملك هاي حاشيه پارك گولان خبرداد و گفت: در سال 97 و 98 در فاز اول 15 مورد از املاك( عرصه و عيان) تملك گرديده است كه هر مورد داراي صورتجلسه توافقي و مصوبه شوراي شهر مي باشد.

دكتر باباميري اذعان داشت: بابت تملك ملك هاي مذكور تاكنون ۶۱ میلیارد و ۹۴۸ میلیون ريال پرداخت شده كه در قالب معوض زمين با مشاركت اداره راه و شهرسازي انجام شده است.

وي افزود: پس از انجام مراحل اداري و قانوني و با هماهنگي هاي انجام شده تاكنون 4 ملك تخريب كامل شده و در حال حاضر تعداد ديگر از پرونده مالكان نيز توسط كارشناسان رسمي دادگستري در حال بررسي و ارزيابي نهايي جهت معوض آنها مي باشد.

وي ضمن تشكر و قدرداني از همكاري مناسب اداره كل راه و شهرسازي بابت واگذاري زمين ها به شهرداري جهت تملك ملك هاي حاشيه پارك گولان اظهار اميدواري نمود: بتوان باتملك نهايي ملك هاي واقع در حاشيه پارك گولان و تخريب و برداشت آنها، اين قسمت هم به پارك حاشيه رودخانه اضافه نمود و مورد بهره برداري و استفاده شهروندان كه همواره از درخواست هاي آنها بوده، قرار گيرد.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 3
دفعات مشاهده 74
ماه جاري 4832
سال جاری 22034
از ابتدا 495147
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.