جمله روز:
--- 1398/06/31 -----

پايان عمليات سم پاشي درختان و فضاي سبز سطح شهر

هر ساله به منظور کنترل آفت، مبارزه با بیماری های گیاهی و حفظ سلامت اشجار طرح سمپاشی درختان توسط فضای سبز شهرداری سقز درسطح شهر انجام می‌شود .

به گزارش روابط عمومی شهرداری سقز: عملیات سم پاشی درختان سطح شهر سقز با هدف مقابله و مبارزه با آفات توسط 3 اکیپ در نقاط مختلف شهر در دستور کار قرار گرفت و سمپاشی بیش از 40 هزار اصله درخت با استفاده از 450 لیتر سم درجه یک و استاندارد که کمترین آسیب و حساسیت پوستی و بیماری برای انسان و همچنین مشکلات زیست محیطی و بیشترین تاثیرگذاری را در از بین بردن آفات دارند در مدت 22 روز کاری به انجام رسید.

شایان ذکر است میزان 450 لیتر سموم استفاده شده شامل کنفیدور، پروبازیت، دروسبان و دیمتوآت جهت مبارزه با آفات و بیماری‌های درختان شامل آفات مکنده (شته، مگس سفید، زنجرک ها) روی برخی از آفات جونده مانند لارو، حشرات خاکزی، موریانه ها، کنه، انواع شپشک، سوسک برگ‌خوار و ... با دز استاندارد ۲ لیتر سم در هزار لیتر آب استفاده شده است.

گفتنی است برخلاف تصور عامه مبنی بر اینکه سم پاشی موجب از بین رفتن حشرات موزی نظیر پشه، مگس و سوسک می گردد، باید گفت سم پاشی درختان به منظور از بین بردن آفات درختان سطح شهر نظیر شته ها ، کنه ، انواع شپشک، سوسک برگ‌خوار و ... صورت می گیرد که محل زندگی و زاد و ولد آنها بر روی برگ ها و تنه درختان می باشد و از شیره درختان تغذیه می کنند اما درصد بسیار کمی از سایر حشرات موزی نظیر پشه، مگس و سوسک که امکان جابجایی سریع دارند در این گونه سم پاشی ها از بین خواهند رفت.

نظرات
ارسال نظر 
نام کامل
ایمیل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
موبایل
جهت پیگیری های بعدی. در وب سایت منتشر نخواهد شد
کد امنیتی
عدد موجود در تصویر بالا را در کادر مربوطه وارد نمایید
متن
 
مناسبت‌ها
 
مزايدات و مناقصات
 
پرداخت الكترونيكي
 
دانلود ها
 
پيوندهاي سريع
آدرس و شماره تلفن ها

آدرس: كردستان - سقز - خيابان رسالت - شهرداري سقز - كد پستي: 6681653111
تلفن: 4-08736228863، فاكس: 08736212525
آدرس پست الكترونيك: saqqez.mun@gmail.com

آمار بازديد
کاربران آنلاین 5
دفعات مشاهده 13
ماه جاري 5924
سال جاری 28071
از ابتدا 501184
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شهرداری سقز است.